Veselý se v prvních dvou zápasech trápil, ve čtvrtfinále už proti Krajinovičovi sehrál kvalitní utkání.

„Můj výkon byl už o něco lepší než v minulých zápasech, ale ještě to není úplně to, co bych si přál. Na soupeře jsem si věřil, měl jsem s ním lepší bilanci a věděl jsem, co od něj očekávat," přiznal po zápase Jiří Veselý.

Turnajová dvojka sebrala svému protivníkovi podání už ve třetím gemu. Srb Krajinovič, aktuálně 99. hráč světového žebříčku, se vzápětí pokusil o stejný kousek, ale Veselý si pohlídal Srbův nástup a odskočil na 3:1. Rozhodující chvíle prvního setu, tak Veselý zvládl.

„Chtěl jsem ho brejknout co nejdřív. Mně se to podařilo hned v úvodu zápasu a poté se i můj servis zlepšil. Uvolnil jsem se. Soupeř už neměl takový pohyb, což mi vyhovovalo," pochvaloval si Veselý.

Český reprezentant si potřebný odstup dokázal udržet až do samotného závěru první sady. Tu Jiří Veselý po devětatřiceti minutách ovládl 6:4.

„Vždycky když měl soupeř brejkbol, tak se mi podařilo dobře zaservírovat, což je na tomto týdnu dobré. Odvrátil jsem opravdu hodně takových šancí," připomněl Veselý nepříliš dobré výkony z předešlých kol. „I s nehezkou hrou jsem ale dokázal soupeře přehrát a z toho můžu mít dobrý pocit," řekl Veselý.

O osudu druhého setu rozhodl sedmý gem, ve kterém Krajinovič nejdřív vedl 40:0. Veselý se přesto dotáhl na shodu a pokoušel se o brejk. Srb mu sice dlouho vzdoroval, nakonec však udělal chybu a sám poslal míč do autu. Světová jednačtyřicítka pak své podání zvládla a utekla soupeři na 5:3.

V závěru si pak jediný zbylý domácí zástupce na turnaji svou výhru pohlídal.

V pátek se Jiří Veselý popere o třetí prostějovské finále v řadě. V cestě mu bude stát běloruské překvapení – Vladzimir Ignatik – který mezi nejlepší čtyři hráče turnaje prošel z kvalifikace. Ve čtvrtfinále si hráč třetí stovky světového žebříčku poradil s Brazilcem Andre Ghemem.

Veselý má s Ignatikem pozitivní vzájemnou bilanci, vyhrál oba dva dosavadní souboje. „Vím, že s Ignatikem to nemusí být úplně jednoduchý zápas. Věřím však, že diváci a domácí prostředí mě potáhnou k dobrému výkonu," doufá Veselý, kterému chybí poslední dva kroky k obhajobě titulu.

„Není to jednoduchý úkol. Všichni počítají s tím, že tady v sobotu budu sedět po finále. Věřím, že další zápas bude zase o něco lepší a dotáhnu to až k sobotnímu finálovému zápasu."

Druhé semifinále dvouhry obstará souboj mezi nasazeným Brazilcem Joaem Souzou a mladým Srbem Laslem Djerem. Ten v Prostějově překvapivě vyřadil nasazenou jedničku turnaje Slováka Martina Kližana i svého krajana, dalšího nasazeného tenistu Dušana Lajoviče.

UniCredit Czech Open 2015

antuka, dotace 106 500 eur:

dvouhra – čtvrtfinále:

Veselý (2-ČR) – Krajinovič (Srb.) 6:4, 6:4, Souza (7-Braz.) – Granollers (3-Šp.) 3:6, 6:4, 6:4, Djere (Srb.) – Lajovič (6-Srb.) 4:6, 6:4, 6:2, Ignatik (Běl.) – Ghem (Braz.) 7:6 (5), 6:4.

Čtyřhra – semifinále:

Knowle, Oswald (1-Rak.) – Betov, Elgin (Běl., Rus.) 7:6 (4), 6:7 (6), 10:7, Kowalczyk, Zelenay (Pol., SR) – Monroe, Sitak (2-USA, N. Zél.) 4:6, 7:6 (4), 10:7.

Páteční program:

Centr, 11.00: Ignatik (Běl.) – Veselý (2-ČR), Djere (Srb.) – Souza (7-Braz.), finále čtyřhry: Knowle, Oswald (1-Rak.) – Kowalczyk, Zelenay (Pol., SR).