Pro Veselého hraje i vypadnutí několika favoritů. Z osmi nasazených hráčů zůstává ve hře už jen on. „Jsem stoprocentně v roli favorita, tomu se nebráním,“ nezastírá třiadvacetiletý tenista.

Jak hodnotíte duel s Ignatikem?
Zápas byl těžší než ty předchozí. Ignatika jsem znal velmi dobře. Hráli jsme spolu třikrát a pokaždé jsem vyhrál. V prvním setu hrály roli trošku nervy. Byl jsem opatrnější a do toho jsem dělal spoustu chyb. Oproti poslednímu výkonu to ale byl velký posun.

Co očekáváte od semifinálového soupeře?
Téměř vůbec ho neznám. Viděl jsem ho někdy před šesti lety v Americe, od té doby se ale určitě změnil. Podívám se na záznam jeho zápasu a podle toho určíme s trenérem taktiku. Jsem stoprocentně v roli favorita, tomu se nebráním.

Jak se vyvíjí váš zdravotní stav?
Viróza je pořád stejná. Další turnaj ve Stuttgartu jsem dnes po dohodě s týmem zrušil. Příští týden budu mít čas se dát dohromady.

Přemýšlíte hodně nad třetím vítězstvím v Prostějově?
Na to člověk myslí už od začátku. Snažím se nepřipouštět si zbytečné tlaky. Minulý rok to bylo pro mě asi nejhorší. Snažím se z této chyby ponaučit. Vždy mě ta nervozita trochu sváže, ale v koncovkách dokážu zabrat.

Autor: Ondřej Kašlík