„Stále věříme v postup. Kdybychom nevěřily, tak nemůžeme hrát,“ prohlásila po utkání smečařka VK Modřanská Prostějov Ivana Bramborová. Slovenská reprezentantka odehrála celé utkání, ve kterém podala kvalitní výkon. „Mohlo to být i lepší. Ale jsem samozřejmě ráda, že jsem mohla přispět k tomuto vítězství přímo na hřišti,“ řekla skromně volejbalistka s nejlepším servisem z prostějovské­ho týmu.

Výsledek vypadá jednoznačně. Bylo to tak jednoduché i na hřišti?

Jednoduché to samozřejmě nebylo, ale my jsme se na tohoto soupeře výborně připravily. Věděly jsme, že musíme vyhrát a hlavně jsme chtěly vyhrát. Jsme rády, že se nám to povedlo, teď už to jen potvrdit v Polsku, kde to nebude jednoduché, protože budou hrát na domácí palubovce a v domácím prostředí. Určitě to bude pro nás těžší, ale já věřím, že to zvládneme.

Překvapilo vás, že soupeřky nekladly příliš velký odpor?

Musím přiznat, že mě to trochu překvapilo. Čekala jsem, že to bude komplikovanější. Ale jak říkám, na zápas jsme se výborně zkoncentrovaly, protože to pro nás bylo hodně důležité.

Takže jste hrály tak dobře, nebo Polky tak špatně?

(směje se) Myslím, že my jsme podaly dobrý výkon.

Vy jste odehrála celé utkání a dobrým výkonem přispěla k výhře. Jste spokojená?

Spokojená ani velmi ne. Mohlo to být i lepší. Ale jsem samozřejmě ráda, že jsem mohla přispět k tomuto vítězství přímo na hřišti.

Postupových nadějí do play off Champions League jste se zřejmě ještě nevzdaly.

Stále věříme, kdybychom nevěřily, tak nemůžeme hrát.

Jak jste již zmínila, klíčový zápas vás čeká hned v úterý na palubovce Lodže. Po domácím drtivém vítězství pojedete do Polska v roli favoritek?

Samozřejmě tam jedeme s tím, že je porazíme a tomu bude odpovídat i příprava. Takže musíme do toho dát všechno.

V čem vidíte největší rozdíl mezi týmem Lodže a třeba Cannes nebo Villa Cortese, se kterými jste prohrály?

Těžko hodnotit, protože Cannes i Villa Cortese mají velmi silné a zkušené hráčky. Dlouhodobě hrávají Ligu mistryň, takže je to u nich trochu o něčem jiném. Ale samozřejmě i Lodž má vysokou kvalitu na kterou se musíme do odvety opět připravit.

K postupu bude zřejmě potřeba kromě vítězství v Lodži vyhrát ještě v Cannes nebo doma s Villou Cortese. Věříte, že to je ve vašich silách?

Já si myslím, že ta možnost existuje. My můžeme v podstatě jen překvapit a já jsem si jistá, že my do těch zápasů půjdeme naplno a s tím, že jeden zápas s Cannes nebo s Villou Cortese ukradneme. Aspoň já bych si to doopravdy velmi přála.

MIROSLAV MAZAL