Svoji druhou velkou trofej získal indickém Puné, kde předvedl fantastické výkony založené na obrovské vůli a bojovnosti.

„Jsem z tohoto týdne nadšený. Čekal jsem na to tak dlouho. Tvrdě, velice tvrdě jsem dřel na tom, abych zase získal trofej,“ řekl Veselý po finálovém triumfu.

„Ukázalo mi to, jak je důležité zůstat v klíčových momentech klidný, snažit se držet svých zbraní a věřit, že mám na to, abych to dokázal,“ hlásil tenista prostějovského klubu.

První dvě kola zvládl poměrně snadno, ve čtvrtfinále s Bělorusem Ivaškou však musel v dramatické koncovce odvracet dva mečboly.
Ještě větší drama přišlo v semifinále s Litevcem Berankisem.

Veselý v tie-breaku rozhodující sady smazal čtyři mečboly soupeře a po více než tříhodinové bitvě nadšeně slavil postup do svého prvního finále na hlavním okruhu od dubna 2015. Dosud svoji jednou trofej vybojoval v úvodu téhož roku v Aucklandu.

Znovu tři sety

Euforie z Veselého nevyprchala ani v nedělní bitvě o titul. Český hráč získal první sadu v tie-breaku a nezlomila jej ani těsně prohraná koncovka druhého setu.

Hned na startu rozhodující sady získal šestadvacetiletý tenista servis svého o rok staršího soka a výhodu jednoho brejku udržel díky výbornému podání až do konce. Veselý, který ve finále zaznamenal 26 es, po proměněném mečbolu děkoval indickým fanouškům, které si během celého týdne získal na svoji stranu.

„Musím být realista. Měl jsem tento týden i hodně štěstí, odvrátil jsem šest mečbolů ve dvou zápasech za sebou. To se člověku podaří tak jednou za život. Dva zápasy po sobě, navíc čtvrtfinále a semifinále, to je něco,“ zhodnotil Veselý.

Turnajový triumf zaručil Veselému návrat do elitní stovky světového žebříčku (objeví se na 72. pozici) a velkou naději na přímou účast v hlavní soutěži dalších grandslamových podniků letošní sezony.

„Vítězství na turnaji bylo jedním z mých cílů v této sezoně a je skvělé, že mám v tomhle směru vlastně splněno,“ usmál se Veselý.

„Můžu teď hrát mnohem uvolněněji,“ dodal tenista, který pokračuje v Indii na challengeru v Bengalúru.

Triumfy Veselého ve dvouhře:

2020: Puné (ATP)
2019: Eckental (Challenger)
2017: Prostějov (Challenger)
2015: Auckland (ATP), Prostějov (Challenger)
2014: Prostějov (Challenger)
2013: Liberec (Challenger), Ostrava (Challenger), Mersin (Challenger), Harlingen (ITF), 2x Eliat (ITF)
2012: Espinho (ITF), Wels (ITF), Praha (ITF), Prostějov (ITF)* porazil letošního finalistu Australian Open Dominica Thiema, Šen-čen (ITF)
2011: Teplice (ITF)