Nový ročník odstartovaly závody ve Stražisku. Překvapivě se neobjevil dvojnásobný vítěz z Olešnice a tak byl volný trůn. Ten si pro sebe mezi muži uzurpoval tým Sychotína, když jako jediný dokázal oba útoky stlačit pod osmnáct vteřin. Druhou příčku vyválčily o pouhé dvě setiny vteřiny Čelechovice na Hané před třetími Dětkovicemi. Nepopulární brambory zbyly těsně na domácí Stražisko.

Mezi ženami si vedly nejlépe holky z Náměště na Hané, když odsunuly pod sebe Dětkovice a Krasice.

Druhým závodem byl sobotní podnik v Čelechovicích na Hané. Mezi muži byli nejlepší borci Loučan, když dali oba útoky pod sedmnáct vteřin. Druzí doběhli hasiči Sychotína a třetí skončilo áčko Bořitova. Domácí tým byl pátým místem trochu zklamaný.

Také mezi ženami byl vítěz stejného jména. Děvčata z Loučan neměla konkurenci, druhé místo braly Čechy pod Kosířem a bronz zbyl na áčko Bílovic.

Celkově po dvou závodech vede mezi muži Sychotín se sedmatřiceti body, druhé Čelechovice ztrácejí devět bodů a třetí Ludéřov čtrnáct.

Mezi ženami je mnohem vyrovnanější situace. Se čtrnácti body jsou ve vedení Náměšť na Hané a Dětkovice, třetí Loučany ztrácejí dva bodíky, čtvrté Čechy pod Kosířem pouhé tři.

V celkovém pořadí mužského žebříčku figuruje dvacet družstev, mezi ženami jich je třináct.

Dalším závod se uskuteční v neděli 16. června v Dětkovicích. Začátek je plánovaný na 11 hodin dopoledne.

Celkově čeká na účastníky ještě šest závodů, které se počítají do celkového pořadí. Po nedělních Dětkovicích, čeká další klání až v sobotu 13. července v Bílovicích. 

Radek Štěpánek, Ctislav Doseděl, Petr Pála a Pavel Vízner v exhibiční čtyřhře na Moneta Czech Open.
Štěpánek: Rodičům patří dík. Manželka a dcera jsou moje největší vítězství