Jedinou drobnou vadou na kráse byla absence týmu STM Olomouc, jenž se bohužel pod vlivem různých okolností nedokázal zkonsolidovat a dojet v patřičném počtu. I tak byly k vidění kvalitní mače, které mezi sebou sehrálo zbylé trio aktérů, jimiž byla družstva Tatranu Litovel, extraligového týmu juniorů SCM Zubří a pořádajícího Sokola II. Prostějov.

Lekce z produktivity

Úvodní utkání sehrála mužstva Prostějova a Litovle. První poločas byl po celou dobu vyrovnaný, nicméně do kabin odcházeli s dvoubrankovým vedením hosté. V úvodu druhého poločasu se nejprve družstva předháněla v neproměňování vyložených šancí. Deset minut před koncem se Litovel dostala do pětibrankového trháku, který i přes snahu domácích již nepustila.

„V utkání jsme se dopustili devatenácti technických chyb, které rozhodly o výsledku. Také proměňování vyložených šancí z naší strany bylo slabé. Z padesáti střel jsme proměnili šestadvacet. To hosté z osmačtyřiceti střel proměnili 31. Z tohoto pohledu jsme sice soupeře přestříleli v počtu pokusů, ale utkání se hraje na góly a těch jsme my nastříleli méně,“ zhodnotil utkání trenér Antonín Krist.

Ve druhém utkání turnaje mladíci z SCM Zubří rychlostí přehráli favorizovanou Litovel výsledkem 39:34. V tomto utkání byla ze strany Zubří vidět moderní házená založená na dobře organizované obraně podpořená výbornými výkony brankářů s rychlým přechodem do útoku. Mladí Valaši svou hrou všechny přítomné diváky nadchli.

Favorit poražen

V posledním utkání se střetla družstva Sokola II Prostějov s SCM Zubří. SCM Zubří se jakožto klub veze na vlně vítězné euforie. Jejich seniorský ligový výběr totiž v duelu prozatím dvou nejlépe postavených českých celků doslova rozbil pražskou Duklu v poměru 26:13!

Utkání domácích s favority mělo povětšinou vyrovnaný průběh. Rozhodující pasáží hry byl závěr utkání, kdy se Prostějov dostal do tříbrankového vedení a poté do konce zápasu soupeř korigoval pouze na rozdíl jediné branky. Víc už nestihnul. Klíčovou úlohu přitom sehrál výborně chytající Hrubý. S výkonem družstva ještě nemůžu být úplně spokojen.

Hlavně nás sráží neproměňování jasných brankových příležitostí. Také v obranné fázi máme ještě nedostatky, na kterých musíme do zahájení prvoligových odvet ještě zapracovat. Jediným výrazným pozitivem tak jsou pouze výkony brankářů“ zhodnotil zlatý hřeb turnaje domácí lodivod Krist.

Sestava Prostějova: brankáři: Hrubý Jiří, Kamený Štěpán, Rášo Ondřej, hráči: Mičola (5), Jurík M. (3), Kosina (13), Juráček, Bydžovský (5), Malina (7), Jurík T. (4), Čech (5), Ordelt (4), Nevrlý (6), Závodský (2) Černíček, Třeštík (4), Pišťák (1).