Po odehraných kvalifikačních bojích se šestnáct dívčích a šestnáct chlapeckých družstev probojovalo do závěrečného finále, které se uskuteční v prostějovském tenisovém areálu. Letošního finále se zúčastní celkem 22 národů.

„Každé mistrovství světa bylo a je vždy nejen velkou přehlídkou tenisových nadějí z celého světa, ale i ohromnou motivací pro ty, kteří se chtěli zlepšovat. A to nemluvím o dětské bezprostřednosti, jak si mladí navzájem fandí a přejí. Ano, na našem mistrovství je pěkné i to, že je ještě o kamarádství, i když už jde – z pohledu ITF o vlastní kariéry a o velké tituly,“ říká ředitelka mistrovství Petra Černošková.

P. Müllerová - stíhací závod jednotlivců
Prostějovští cyklisté na domácím mistrovství rozšířili svou medailovou sbírku

„Čtyřiadvacet let na jednom místě, legendární číslo, které nikdo nikdy nepřekoná! Je dobré, a rozhodně prospěšné vážit si tradic, pečovat o ně, buďme hrdí na to, že se nikde jinde na světě nehrálo déle,“ říká Ivo Kaderka, prezident Českého tenisového svazu a Tennis Europe.

Vstup na tuto mimořádnou akci bude zdarma.

Soupisky českých výběrů:

Chlapci: Tomáš Krejčí – TK SPARTA Praha, Jakub Kusý – TK SPARTA Praha, Filip Ladman – I. ČLTK Praha. Kapitán: Jiří Kulich.

Dívky: Sára Oliveriusová – LTK Liberec, Lucie Slaměníková – TK PRECHEZA Přerov, Jana Kovačková – TK SPARTA Praha. Kapitán: Petra Cetkovská.

PROGRAM:

Neděle 6. 8.: 18.00 Kapitánský mítink
19.00 Losování turnaje

Pondělí 7. 8.: 10.00 Zahajovací ceremoniál
10.30 Zahájení zápasů

Úterý 8. 8.: 10.00 Zahájení zápasů

Středa 9. 8.: 10.00 Zahájení zápasů

Čtvrtek 10. 8.: 10.00 Zahájení zápasů
19.00-22.00 Hráčská party – přehrada Plumlov

Pátek 11. 8. 10.00 Zahájení zápasů

Sobota 12. 8.:10.00 Finále chlapců a dívek
Po skončení předávání cen a závěrečný ceremoniál
19.00 Závěrečná večeře