„Celý pátek jsme přenášeli, vázali, skládali, sekali a uklízeli, abychom pro závodníky nachystali ty nejlepší podmínky pro závodění,“ nechal se slyšet za plumlovské hasiče David Vykopal s tím, že všechny vzniklé problémy se naštěstí podařilo vyřešit včas.

Na vlastní soutěže v požárním sportu se plumlovští borci připravují dlouhé týdny. „Vlastě se dá říct, že ihned po skončení předešlé sezóny trénujeme, abychom byli na léto připraveni,“ vysvětlil další z hasičů Richard Soldán.

Na extraligu v Plumlově dorazilo v sobotu 84 týmů. O něco více mužských než těch ženských. A s úderem 11 hodiny odstartoval samotný závod a bylo se na co koukat.

„Naše tvrdá práce se vyplatila a dráha přála velice rychlým útokům, ostatně o tom svědčí především výkon SDH Nevcehle, kdy u nás kluci práskli nádherných 15:85 (15:47) a tímto pokusem se přiblížili velice blízko k překonání rekordu extraligy. I když se jim ale celkový rekord překonat nepodařilo, stejně zvládli nastavit nový rekord a to za nejrychlejší sestřik extraligy a to tedy za těch 15:47, tímto ještě jednou gratulujeme,“ popsal David Vykopal.

Nádherné časy nedali jen kluci z Nevcehlí, své umění v Plumlově ukázala spousta týmů a boj o body byl velice napínavý.

„Co se týče našeho pokusu, asi není moc co komentovat, chyba na základně nás stála drahocenné vteřiny a útok na domácí trati jsme ukončili s ušmudlaným časem 17:57,“ sdělil s povzdechem Vykopal.

Zároveň by rád poděkoval všem co se jakkoliv podíleli na pořádání plumlovských závodů a taky všem účastníkům a divákům. Velké díky patří partnerům, sponzorům, městu Plumlov a SDH Soběsuky. Atmosféra byla podle něj super a doufá, že si všichni extraligu v Plumlově užili a třeba se na ni rádi vrátí i příští rok.