Do první skupiny nadstavby projde šest nejlepších týmů základní části a Olomoucko nyní dvě kola před koncem ztrácí jednu výhru na šestý Děčín. Hanáky čeká ještě sobotní duel ve Svitavách a základní část uzavřou doma proti mmcité Brno.

Utkání v Pardubicích mělo velkolepý nádech. Domácí organizátoři přilákali téměř šest tisíc diváků, kteří před basketbalovým zápasem shlédli hudební show. Místo tradiční menší haly se duel odehrál v hokejové aréně a podle křídelníka Marka Sehnala i to mohlo sehrát svou roli.

„Je to jiná hala, než je v české lize zvykem. Zalekli jsme se většího prostoru a nepadalo nám to z dálky,“ řekl Sehnal.

První poločas nabídl ještě vyrovnaný basketbal a domácí vedli jen o šest bodů. Po přestávce se ale začal rozdíl zvětšovat.

„Pardubice odehrály zápas v rychlém tempu. Mají širší lavičku než my a ve druhém poločase toho využili,“ všiml si kouč Olomoucka Predrag Benáček.

V prvních šesti minutách druhé půle Pardubice odskočily na rozdíl šestnácti bodů a hosté už náskok dotáhnout nedokázali.

„Nedařila se nám střelba z perimetru. Kdybychom trefili více střel, byl by vývoj utkání jiný Rozdíl 20 bodů je zasloužený pro domácí, ale pro nás trochu krutý,“ litoval na pozápasové tiskové konferenci srbský trenér Hanáků.

BK JIP Pardubice - BK Olomoucko 99:79

Čtvrtiny: 24:18, 52:46, 72:60.
Nejvíce bodů: Martin 24, Pandula 20, Spearman 17, Švrdlík 12… - Mitchell 25, Šepa 14, Fuller 13, Sehnal 12.
Rozhodčí: Baloun, Kapaňa, Pokorný. Fauly: 20:20. TH: 18/13:25/19, Trojky: 28/10:21:2. Diváci: 5 879.