Jakou házenou jste chtěli na podzim 2015 hrát?
Chtěli jsme se prezentovat atraktivní házenou. Takovou, která bude bavit hráče a která bude lahodit oku diváka. Bohužel, představa je věc jedna a výsledky jsou potom věcí druhou.

Jak tedy hodnotíte úspěšnost házenkářů vašeho týmu v průběhu podzimu? Jaká jste prožíval pozitiva, jaká negativa?
Někdy zahrajete solidně, ale výsledek je špatný. Jindy se třeba tolik nedaří a body získáte.

Před podzimem jsem si říkal, že pokud chceme vyhrávat, musíme v zápasech nastřílet pětadvacet a víc branek a obranu že musíme mít postavenu tak, abychom méně branek inkasovali. V obraně jsme se snažili převážně uplatňovat obranný systém 5-1, někteří hráči měli tento obranný systém zažitý, takže nebyl důvod něco měnit. Z obrany se dalo vycházet do rychlých protiútoků, ale bohužel, vždy se nám tento herní prvek nedařil podle mých představ. V průběhu sezony se ukázalo, že máme složený hráčský kádr z házenkářů, kteří jsou více naladěni na notu útočnou. Bylo tedy třeba natrénovat a zažít takový útočný herní systém, který nám bude nejlépe sedět. Trvalo delší dobu, než se hráči sehráli a pochopili jednotlivé útočné kombinace.

Většina herních kombinací byla založena na spolupráci spojek. Nebylo jednoduché přesvědčit hráče na těchto postech o tom, že bez nacvičených kombinací, nemáme nárok na úspěchy. Byl jsem rád, že hráči tuto filozofii pochopili a nacvičené kombinace dokázali v utkáních uplatňovat. Po podzimu ale plně spokojen nejsem. Z pohledu jakou jsme předváděli hru jsem viděl, že máme na víc.

Kteří hráči se představili na pozicích brankářů, křídel, spojek a pivotů a jak plnili trenérovy úkoly?
V brance se střídali Jan Mayer a Pavel Navrátil, na křídlech hráli Martin Grulich, Pavel Přikryl, Jan Grepl, Václav Prášil, Jindřich Prášil a Martin Popelka, na spojkách Jan Smékal, Martin Švec, Marek Dostál, Jiří Vymětal, Milan Varhalík a Jan Oščádal a na postech pivotů se střídali Karel Diviš, David Kopečný, Lukáš Říčař a v některých zápasech David Ševčík. Brankáři odváděli kvalitní výkony, s hrou spojek již tolik spokojenosti nebylo. Na těchto postech působí hráči, na kterých leží velká odpovědnost za hru a tedy i za konečný výsledek v utkáních. Z těchto postů jsme měli nejvíce střeleckých pokusů a právě úspěšnost neodpovídala mým představám. Rezervy vidím ve hře křídel a stejně tak i u pivotů.

Dojde ve složení vašeho týmu v porovnání s podzimem 2015 k nějakým změnám? Rýsují se nějaké odchody hráčů, či příchody nových?
Jarní duely budeme absolvovat s hráči, které máme v současné době k dispozici. Jako trenér bych si ovšem přál posílení kádru, ale dobře vím, že sehnat hráče, který by měl zájem přijít do Kostelce na Hané, není snadné. Navíc se budeme muset i na jaře obejít bez Davida Paličky, jeho zranění je vážnější, než se původně jevilo.

Jak probíhá a bude probíhat zimní příprava?
Již 7. ledna odjíždíme na třídenní soustředění do městečka Lipová – Lázně. Následně budeme trénovat výhradně v domácích podmínkách třikrát v týdnu. Věřím, že se nám podaří zajistit několik přátelských utkání. Přípravné období je poměrně krátké, jarní odvety začínají o víkendu 20. – 21. února a nás čekají náročné zápasy.

S jakým očekáváním budete vstupovat do druhé části druhé ligy, ročníku 2015 - 2016?
S celky, které jsou v tabulce před námi, budeme hrát v jejich prostředích, doma budeme nastupovat k pěti zápasům a počty jsou jasné. Pokud chceme zopakovat umístění z minulého soutěžního ročníku, musíme doma stoprocentně bodovat a přivézt nějaký ten bodík také z palubovek soupeřů.

Autor: VLASTIMIL KADLEC