Požární sport není pro členy jednotlivých týmů pouhým sportovním zápolením. Většina z nich ho už považuje za součást svého životního stylu.

„Požární sport pro nás hodně znamená a velmi se kvůli němu obětujeme,“ přiznává Radka Skopalová z Olešnice, členka vítězného týmu.

Olešnický tým žen loni skončil pátý, letos ale dokázal s náskokem čtyř bodů na druhý Pěnčín celou Velkou cenu Prostějovska vyhrát.

„Rozhodly vyrovnané výkony během celé sezony. Hodně nám prospívá, že už jsme tři čtyři roky pohromadě,“ vidí Skopalová hlavní důvod úspěchu.

Ten zažili i jejich mužští kolegové, kteří obhájili triumf z loňského roku.

Na druhém místě skončili mezi muži hasiči z Plumlova, kteří bojovali o vítězství až do posledního kola. Olešnice ale v konečném součtu získala o čtyři body víc.

„Jeden závod jsme nejeli, protože se kryl se závodem extraligy, takže jsme s tím tak nějak počítali. Kluci z Olešnice bodovali na každém závodě, takže jsme čekali, že nás na to druhé místo odsunou,“ poznamenal Daniel Peřina z plumlovského týmu.

SDH Plumlov je několikanásobným mistrem republiky a logicky tak pro něj byly důležitější závody v extralize.

„Velkou cenu jsme jezdili spíš tréninkově. Nechtěli jsme to hrotit a nebyla to pro nás žádná priorita, že bychom si řekli buď anebo,“ neskrýval člen SDH Plumlov.

Stejně jako u ostatních týmů je i pro plumlovské hasiče požární sport pevnou součástí života.

„Tím, že většinu času trávíme na tréninku nebo na závodech, je to už životní styl. Když se někde vyhraje, je v tom obrovská euforie a spousta emocí. To se nám na tom líbí nejvíc. Ten adrenalin, když se postavíte na startovní čáru a nevíte, jak to dopadne,“ osvětlil kouzlo požárního sportu Peřina.