České volejbalistky v posledních ročnících Golden League válí. Pod trenérem Giannisem Athanasopoulosem soutěž v roce 2019 vyhrály a loni skončily čtvrté. Ročník 2020 byl kvůli koronavirové pandemii zrušen. Přestože je český tým letos plný nových tváří, už před posledním zápasem ve skupině si zajistil postup do semifinále a také domácí prostředí pro první vyřazovací duel.

„Jsme rádi, že se bude hrát v Prostějově, že to bude doma. Doufám, že odčiníme prohru s Chorvatskem v posledním zápase ve skupině a odvděčíme se fanouškům,“ přeje si pětadvacetiletá reprezentační smečařka Eva Svobodová, která si v minulosti prošla i týmem Přerova. 

Pro český výběr bude stejně jako v ostatních domácích zápasech důležitá divácká kulisa. Trenér Giannis Athanasopoulos věří, že jeho svěřenkyně požene za vítězstvím minimálně stejné množství diváků, jako tomu bylo v Karlových Varech a ve Zlíně. „Potřebujeme, pokud možno, plnou halu v zádech. Pevně doufám, že přijdou všichni čeští fanoušci a podpoří nás, protože chceme postoupit do finále evropské Zlaté ligy,” říká.

Partička fotbalových nadšenců z Přerovska potkala v portugalské hospodě mistra Evropy z roku 2016 Eliseua.
Příběh českých fanoušků: Vyrazili na repre, v Lisabonu popíjeli s mistrem Evropy

A přidává se i kapitánka českého reprezentačního družstva Michaela Mlejnková. „Postup do semifinále je super úspěch. Chtěla bych do Prostějova pozvat diváky, protože jejich podporu budeme moc potřebovat. Těšíme se na ně,” zve všechny.

Vítěz tohoto duelu vyzve lepšího z dvojice Francie – Chorvatsko. Diváci, kteří nebudou moci podpořit české volejbalistky přímo na místě, mohou fandit alespoň na dálku prostřednictvím přímého přenosu stanice ČT sport.

Mezi nejlepší čtveřici týmů Golden League se probojovali také čeští volejbalisté. Ti nastoupí ke svému semifinálovému duelu v sobotu 18. června proti Ukrajině. Turnaj Final Four mužů se letos hraje v Chorvatsku.