Tenistka si však mimo bílého sportu užívá v poslední době také prostějovský hokej. Za Jestřáby nastupuje přítel Petry Kvitové Radek Meidl.

„Musím říct, že mě to opravdu baví, je to kvůli tomu, že hraje přítel. Už se v té hře i trošku orientuju, ale pořád mu do toho nemluvím, to je jasné," smála se nejlepší sportovkyně kraje.

Petro, dalo by se říct, že máte za sebou jeden z nejúspěšnějších roků vaší kariéry?

Asi bych to tak úplně nedefinovala. Rok 2011 byl také velmi úspěšný. Řekla bych, že i trošku úspěšnější než ten loňský rok. Vyhrála jsem turnaj mistryň a skončila na žebříčku druhá. Mám ještě co dohánět.

Říkáte, že rok 2014 nebyl tím nejúspěšnějším. Čekáte, že jej překonáte?

Já doufám, že ještě nějaký úspěšný rok přijde. Snad rok 2014 nebyl posledním. Uvidíme, jak moc úspěšný bude ten letošní.

Úspěchem je pro vás postavení v žebříčku WTA?

Já myslím, že číslem na žebříčku bych to nedefinovala. Chtěla bych zlepšit grandslamové výsledky a od toho se to bude všechno odvíjet.

Po anketách Sportovec roku a Zlatý kanár jste ovládla i Sportovce Olomouckého kraje. Dají se tyto ankety srovnat?

Já si myslím, že ankety se velmi těžko porovnávají. Každá anketa má své. Já v Olomouckém kraji trénuji už spoustu let a jsem moc ráda, že jsem zvítězila a můžu tady být.

Vyhovovalo vám, že vyhlášení proběhlo zrovna v Prostějově?

Je to blíž (smích). Cestování není tak náročné jako třeba do Prahy. Tady je to hodně útulné a mám to tu prostě ráda.

Ve chvíli, kdy se konal galavečer Sportovec Olomouckého kraje, tak váš přítel hrál za Jestřáby v Chomutově. Sledovala jste po očku hokej?

Sledovala jsem to a bohužel taky vím, jak to dopadlo (smích), ale co se dá dělat.

Hokejisty nyní čeká play out. Stihnete zavítat ještě na nějaký zápas?

Já moc nevím, jak to datumově vychází. Odlétám příští pátek, ale pokud stihnu nějaký domácí zápas, tak určitě ráda přijdu.

Co vůbec říkáte na prostějovský hokej?

Tak já musím říct, že mě to opravdu baví. Je to kvůli tomu, že hraje přítel. Už se v té hře i trošku orientuju, ale pořád mu do toho nemluvím, to je jasné. (smích). Jsem moc ráda, že v Prostějově je takový sport a že láká hodně lidí. Musíme podporovat naše hokejisty. (úsměv)

Dělá vám Radek Meidl svými výkony radost?

Já myslím, že musí dělat radost hlavně sobě. To je nejdůležitější. Jako sportovec vím, co to obnáší. Já jsem teď ráda, že je zdravý a může dělat to, co ho baví.