V obou dosavadních utkáních předvedly prostějovské volejbalistky koncentrované výkony a navrch přidaly drtivý servis.

„Úroveň servisu a útoku na druhé straně je taková, že na ni nemáme. Snažili jsme se ještě před prvním zápasem hráčky přesvědčit, že můžeme s Prostějovem hrát, ale tlak je obrovský a je mezi námi rozdíl třídy,“ přiznává královopolský trenér Marek Rojko.

Zatímco v Brně se trenérský štáb snaží vymyslet, co změnit, aby Královo Pole dokázalo být vyrovnanějším soupeřem, v Prostějově se soustředí především na udržení koncentrace.

„Naším cílem samozřejmě je i potřetí zopakovat kvalitní hru a znova být v utkání dominantní jako doteď. Pokud nepolevíme v koncentraci a pořád budeme makat naplno, mělo by se to povést,“ řekl pro klubové stránky trenér Čada.

Jeho družstvo v semifinále hraje také o to, kolik čas budou mít hráčky na odpočinek před finále. Zatímco očekávaný finálový soupeř Olomouc v semifinále proti Ostravě už jednou zaváhal, Prostějov má na dosah nejrychlejší možný postup.

„V případě postupu 3:0 na zápasy bychom měli dostatečný prostor pořádně se nachystat na finále. To však zatím v hlavách nemáme, protože v něm nejsme. Musíme jít postupnými kroky a tím nejbližším je třetí výhra nad Brnem,“ zůstává opatrný Čada.

Třetí semifinálové střetnutí se v Prostějově hraje od 17 hodin.