Nyní se svěřenky Miroslava Čady v rámci Ligy mistryň vracejí na domácí půdu, kde se proti Novaře pokusí urvat první body v náročné skupině B.

„Ta skupina je smrtelná. Když se nám aspoň část zápasu podaří, tak jsem rád,“ přiznává prostějovský kouč po třech porážkách.

Tu poslední prostějovské družstvo utržilo v Novaře, kterou nyní přivítá na vlastní palubovce.

„My bychom hlavně chtěli, aby to byl pro diváky zážitek. Čeká nás extrasilný soupeř. Je potřeba náš výborný výkon, aby to utkání nebylo jednoznačné,“ přeje si Čada.

Prostějov v únoru čeká druhá polovina utkání v rámci základní skupiny. Kromě Novary přijede do Prostějova za dva týdny druhý italský soupeř Conegliano.

Právě v těchto dvou duelech by tým okolo Weissové či Horké mohl mít největší šanci na bodový úspěch.

„Ono taky hodně záleží na výkonu soupeře. V jakém je rozpoložení, kolik má za sebou těžkých zápasů a jestli cestoval,“ upozorňuje Čada.

Před dvěma týdny v Novaře Prostějov prohrál jednoznačně první dva sety, ale ve třetím už dokázal s italským družstvem držet krok. A na to by chtěly Hanačky navázat.

„Potřebujeme dobré podání, abychom se ubránili tomu velkému tlaku v útoku. Pokud nám bude tahle činnost vycházet, máme šanci hrát vyrovnaný zápas. Pokud nedostaneme soupeře na podání pod tlak, bude to složité,“ uvědomuje si před středečním duelem trenér Čada.

Atraktivní utkání začíná v prostějovské hale v 17 hodin a přímým přenosem jej vysílá ČT Sport.