Čerství bronzoví medailisté z finálového turnaje Českého poháru vedli na severu Čech v poločase o šest bodů, domácí ale postupně ukrajovali z náskoku a nakonec zápas dotáhli do prodloužení.

Nejlepší střelec hanáckého celku Lukáš Palyza (25 bodů) mohl zápas rozhodnout poslední střelou, ta se však do obroučky nevešla.

„Ústí si v klíčových okamžicích vždy pomohlo nějakou vzpruhou, zatímco my jsme trochu váhali. V jednom momentě, kdy jsme mohli rozhodnout zápas, přišel průraz, potom jsme dostali koš a moje poslední střela taky nebyla nejšťastnější,“ litoval Palyza.

„Byl to skvělý zápas, padesát minut boje, týmy se střídaly ve vedení. Na nás se podepsala únava, protože jsme hráli v sobotu a v neděli zápasy s Nymburkem a Děčínem. V důsledku toho jsme udělali v závěru nějaké chyby, kdy jsme už ztratili koncentraci,“ upozornil na tiskové konferenci trenér Olomoucka Predrag Benáček.

Výbornou kvalitu zápasu si chválil i Palyza: „Kdyby se s takovým nasazením a útočným potenciálem v české lize hrálo pořád, tak mnohem více naplníme haly a bude to vypadat veseleji.“

BK Olomoucko v tabulce A1 kleslo na páté místo. První březnovou sobotu se fanoušci mohou těšit na soupeře z Nymburka.

Sluneta Ústí nad Labem – BK Olomoucko 95:94 prodl. (27:22, 47:53, 67:70, 78:78, 88:88)

Body Olomoucka: Palyza 25, Douglas 19, Dunans 18, Pelko 14, Goga 5, Váňa a Mikulič po 4, Sehnal 3, Norwa 2.