„Už třetím rokem běhám dlouhé trasy nad 100 kilometrů a pokaždé trochu přidávám na vzdálenosti. Naposledy jsem běžel 2. dubna 232 kilometrů ze Sněžky do Třebíče. Teď jsem opět přidal pár kilometrů a hledal nový start, který by byl trochu zajímavý. Taťku napadla Lysá hora a bylo hotovo," říká Štěpán Dvořák, který trasu dlouhou 232 kilometrů zvládl za 32 hodin a 24 minut.

A jak se na takovýto výkon dá připravit?

„Každý den běhám. Z práce téměř pravidelně 30 kilometrů. Když mám volno, dám si aspoň třikrát v týdnu maraton nebo jednou týdně něco delšího než 50 kilometrů. Ale nijak konktrétně se nepřipravuji. Dělám to spíš naopak. Jdu do toho, až se na to cítím," vysvětluje ultramaratonec.

Trasa je naplánována tak, aby se běžec mohl pokochat co nejvíce městy. Postupně tedy uvidí například Valašské Meziříčí, Olomouc, Prostějov, Vyškov a Brno. Co však naplánovat nemůže, je samotný jeho výkon a také počasí.

„Obavy mám z počasí, které slibuje teploty přes 25 stupňů a bouřky. A největší strach mám z neúspěchu, který by vidělo tolik lidí," říká běžec.

Fanoušci mohou ultramaratonce sledovat online na sociální síti facebook, kde vytvořil pro tento běh speciální událost. Zde je také možné sledovat běžcovu polohu on-line.

Štěpán Dvořák odstartuje tuto sobotu ve čtyři hodiny ráno, a pokud vše proběhne v pořádku, objeví se v Prostějově v sobotu okolo dvacáté hodiny, kdy už za sebou bude mít šestnáct hodin běhu.

Autor: Dominik Voráč