„Nedokážu vysvětlit, jak se cítím,“ napsala na svém Twitteru klíčová blokařka tureckých šampionek Eda Erdem.

„Jsem velmi hrdá a šťastná. Náš tým, naše skvělá parta, si zasloužila to nejlepší,“ líčila své pocity hráčka, která dres Fenerbahce obléká od roku 2008, kdy se započala jeho cesta na evropský volejbalový vrchol. „Alláh nám pomohl k realizaci našeho nekonečného snu,“ napsala chvíli po skončení závěrečného souboje.

Ženský volejbalový oddíl největšího tureckého klubu má za sebou dlouhou a úspěšnou historii, na velký úspěch na mezinárodním poli však si počkal právě až do posledních let. Na svůj první domácí titul v novodobé éře Erdem a její tehdejší spoluhráčky dosáhly v roce 2009. Tím se kvalifikovaly do Ligy mistryň a v její základní skupině poprvé narazily na Prostějov, který dvakrát smetly 3:0. Bez porážky Fenerbahce postoupil až do finále, kde mu ale vystavilo stopku italské Bergamo.

Následně si Žlutí andělé spravili chuť vítězstvím v klubovém mistrovství světa. Triumf v Champions League se ale stal hlavním cílem pro nadcházející sezonu. V té Fenerbahce znovu bez větších potíží postoupil do Final Four, v něm jej ale překvapivě vyřadil městský konkurent a pozdější vítěz minulého ročníku VakifBank Istanbul.

Napotřetí Fenerbahce podřídilo úspěchu vše. Jeden z nejrespekto­vanějších trenérů světa Zé Roberto dostal k dispozici prakticky neomezený rozpočet a složil tým z nejlepších tureckých hráček doplněných čtyřmi světovými hvězdami – Korejkou Yeon-Koung Kim, Američankou Logan Tom, Brazilkou Fabianou Claudinou a Ruskou Lioubov Sokolovou. Funkční mix si od začátku šel tvrdě za svým cílem. Po vyřazení Prostějova přehrál ve čtvrtfinále dvakrát 3:0 Rabitu Baku. V semifinále porazil prostějovského soupeře ze základní skupiny Dinamo Kazaň 3:1 a z finále proti Cannes udělal svoji exhibici, které vládla nejzářivější hvězda z Jižní Koreji Kim.

Ta byla následně vyhlášena nejužitečnější a nejčastěji bodující hráčkou celé soutěže. V barvách nejlepšího francouzského týmu bojovala ve finálovém zápase i Slovinka Tina Lipicer-Samec, která sezonu odstartovala na Hané. Konečné třetí místo patří ruským mistryním z Kazaně, čtvrtá pozice zbyla na italský Villa Cortese.