Prostějovské volejbalistky předvedly na domácí půdě mnohem lepší výkon než v Olomouci, stačilo to ovšem pouze na zisk jediné sady.

„Olomouc je herně jinde, než zbytek extraligy. Složitě se dostává pod tlak na přihrávce, tím pádem to pak má o hodně snadnější v útoku. Hlavně spolupráce Šáry Kubínové v prvním sledu s Verčou Trnkovou je strašně rychlá i účinná, skoro vůbec ji nedokážeme bránit,“ uznal na klubovém webu trenér Lubomír Petráš.

Jeho svěřenky využily olomoucký výpadek v úvodu třetího setu a s vypětím všech sil dokázaly sadu dotáhnout a snížit skóre na 1:2. To bylo ovšem z jejich strany vše.

Ve čtvrté sadě se znovu rozjela Trnková, která zaznamenala 26 bodů. Olomouc je po výhře v Prostějově jediný krok od zlata.

„Jeden a půl setu to byl z naší strany výborný, naprosto koncentrovaný výkon bez chyb. V koncovce druhé sady ale naše soustředění opadlo a na začátku třetího setu odešlo úplně. Naštěstí se holkám povedlo vzpamatovat a konec utkání zvládnout opět s přehledem,“ pochvaloval si trenér Olomouce Jiří Teplý.

Třetí finálový zápas je na programu ve středu od 18 hodin a v Olomouci se může slavit první extraligový titul od roku 1996.

VK Prostějov – UP Olomouc 1:3 (-15, -22, 23, -18)

Rozhodčí: Grabovský a Kovář. Čas: 98 minut. Diváci: 600. Stav série: 0:2.

Prostějov: Toufarová, Rutarová, Horká, Kojdová, Bezhandolska, Zatloukalová, libero Kovářová. Střídaly: Nová, Šmídová, Kozmík, Weidenthalerová. 

Olomouc: Kubínová, Košická, Trnková, Orvošová, Michalíková, Strušková, libero Kovářová. Střídaly: Napolitano, Dudová, Dedíková.