Adam Pavlásek na prostějovském Czech Open vypadl hned v prvním kole s Egypťanem Maamounem. Chuť si nespravil ani minulý týden v Lyonu.

Na Slovensku to už byla ale jiná káva a hráč klubu Agrofert Prostějov v 1. kole Bratislava Open vyřadil Chorvata Nina Serdarušiče 7:6 a 6:2.

„Výkon nebyl takový, jak bych si představoval. Ale každá výhra se počítá a jsem rád, že jsem ten zápas zvládl,“ uvedl Pavlásek pro Tenisový svět. V zápase druhého kola narazí na Francouze Benchetrita.

Václav Šafránek uhrál v Prostějově dvě kola a slibnou formu potvrdil i na úvod Bratislava Open, když udolal nepříjemného Francouze Huga Greniera 7:5 a 6:3. Šafránka čeká ve druhé kole další muž z Francie – favorizovaný Corentin Moutet.

Turnajová jedenáctka bratislavského turnaje Zdeněk Kolář měl v prvním kole volný los a v zápase druhého kola s přehledem porazil Rusa Aslana Karatseva 6:2 a 7:6.

O čtvrtfinále se utká s Maďarem Attilou Balázsem, finalistou letošního Czech Open.

Prostějovští mladíci v Bratislavě neuspěli. Jiří Lehečka překvapivě prohrál s levorukým Němcem Lucasem Gerchem a Vít Kopřiva nestačil na domácího Lukáše Kleina.