Skvělou sezonu prožívá triatlonista z Prostějova Michal Kumstát hájící v současnosti barvy oddílu EKOL Brno. Po loňském kompletně vynechaném roce (vážné rodinné důvody, zlomenina záprstní kůstky na ruce) zaznamenal razantní návrat do české špičky, o čemž svědčí nominace na dnešní mistrovství Evropy v Dánsku.

„V rámci Českého poháru 2007 Michal absolvoval čtyři závody. V Brně nedokončil, v Poděbradech při národním šampionátu ve sprinttriatlonu skončil pátý, v Jablonci nad Nisou byl čtvrtý a v Táboře druhý. Právě táborký podnik měl přitom velkou důležitost, protože se jej zúčastnila s výjimkou Ospalého kompletní špička ČR a Míša se stříbrnou pozicí přímo kvalifikoval na ME,“ informoval Deník otec úspěšného mladíka Ludvík Kumstát.

Na výborný výsledek v jižních Čechách zadělal jeho syn už v plavecké části, kterou pořadatelé situovali do vodní nádrže Jordán. „V čele se vykrystalizovala skupina sedmi borců, z nichž se potom rekrutovala šestice Krňávek, Švarc, Čelůstka, Francke, Jaňour a Kumstát vedoucí peloton po nesmírně náročné cyklistické trase. Tu zpestřil tři sta metrů dlouhý kopec se sedmnáctiprocentním stoupáním, jenž museli všichni jezdci absolvovat čtyřikrát a celkové převýšení tím narostlo na 820 metrů,“ popsal Kumstát starší.

Drama vrcholilo v závěrečném běhu. „Z vedoucího sexteta se brzy odpoutal suverénní Martin Krňávek, zatímco v boji o další medailové posty se děly věci. Pořadí se během čtyř běžeckých okruhů několikrát promíchalo, Michal se zprvu pohyboval na třetím až pátém místě. V posledních kilometrech však ukázal, kolik mu zbylo sil a s minutovým náskokem obsadil krásnou druhou příčku,“ dokončil Ludvík Kumstát spokojeně.

Jak si povede jeho ratolest dnes při šampionátu starého kontinentu?