Hanačky zatím zápasy s polskou Policí i tureckým Istanbulem prohrály 3:0 na sety. Italkám by však Prostějov už rád vzal body. Agelkám se vstup do soutěže nepodařil ani loni, právě třetí duel byl nakonec zlomovým.

„Samozřejmě bychom strašně rádi navázali na tolik úspěšnou minulou sezónu, ale bude to nesmírně obtížné. Takhle překvapit se nepodaří pokaždé a loni byla nějaká situace, zatímco nyní panuje úplně jiná. Každopádně doufám, že potvrdíme rostoucí výkonnost a v Itálii předvedeme kvalitní volejbal minimálně na úrovni herně povedeného zápasu s Istanbulem," uvedl na klubových stránkách trenér Prostějova Miroslav Čada.

Sám kouč věří, že pokud by jeho svěřenky navázaly na domácí výkon s Eczacibasi, tak by mohl přijít úspěch: „V takovém případě věřím, že i proti Casalmaggiore můžeme svést vyrovnanou bitvu s otevřeným výsledkem."

Italský celek Casalmaggiore má na rozdíl od Prostějova vstup do Ligy mistryň dobrý. Nejprve porazil nejlepší tým světa Eczycibasi Istanbul 3:2 a poté prohrál v Polsku 2:3. Italky tak mají na svém kontě tři body.

„Že Casalmaggiore získalo ze dvou úvodních střetnutí se žhavými adepty na postup do závěrečného Final Four tři body, to rozhodně není náhoda. Vždyť vyhráli italskou ligu a navíc v létě ještě posílili svůj kádr," upozornil Čada.

„Abychom ve středu něco uhráli, musíme podat špičkový výkon na hranici našich možností. To je taková výchozí skutečnost, kterou je nutné splnit pro aspoň dílčí úspěch v podobě nějakého získaného setu," dodal hanácký lodivod.

Duel mezi Prostějovem a Casalmaggiore začne ve středu ve 20.30 v italské Cremoně.