Vyhraný zápas ve druhém brněnském finále ztratily prostějovské volejbalistky. Série je tak před zítřejším třetím utkáním na Hané vyrovnaná 1:1 a dá se očekávat, že boj o titul bude pořádně dramatický.

Prostějovské volejbalistky přitom vedly 2:1 na sety a ve čtvrté sadě si vybudovaly nadějný náskok 9:4 a 13:8.

V koncovce se chytla smečařka Útlá

„Dlouho jsme se v útoku mohli spoléhat jen na Mikyskovou. Ta umlátila čtvrtý set. V koncovce se však chytla i další smečařka Útlá. To rozhodlo,“ komentoval nádherné finálové utkání asistent brněnského trenéra Vladimír Samek.

„Ve čtvrté sadě, kdy jsme vedli 9:4 a 13:8, jsme udělali chyby v mezihře. Možná jsme ztratili i koncentraci. Brnu se povedlo střídání a v euforii dotáhlo zápas k vítězství,“ litoval prostějovský trenér Miroslav Čada.

Jeho tým ve čtvrtém setu odvrátil osm setbolů, ale devátý již Královopolanky proměnily a zvítězily 34:32. V tie–lbreaku už na palubovce panovalo domácí družstvo.

Finálová série je podle obou koučů otevřená

Brněnský tým, bez nemocných opor Tobiášové a Božkové, šokoval ženský volejbal. Mládí porazilo zkušenost. A podle obou koučů je finálová série mezi Brnem a Prostějovem otevřená.

„Za nepříznivého vývoje jsme hráčkám pořád říkali, ať do toho jdou naplno s maximálním rizikem, že jinak nemáme šanci. A holky to dokázaly,“ byl nadšený Samek.

„Na konci čtvrtého setu i v tie-breaku byli domácí lepší na servisu a to rozhodlo. Soupeři se povedlo střídání a v euforii zápas dotáhl do vítězného konce,“ řekl Čada.

Finálová série se tak zítra opět stěhuje na Hanou.

„Další vývoj je otevřený. Brněnský tým hrál velmi dobře už v semifinále a my jsme věděli, že to nebude jednoduché. I nadále očekávám těžký boj,“ dodal Čada.

Z brněnského tábora však čiší odhodlání

„Do Prostějova pojedeme bojovně, protože jsme už zjistily, že se nad nimi dá vyhrát. Takže to budeme chtít zopakovat,“ burcuje svůj tým brněnská smečařka Soňa Mikysková, která byla jednou ze strůjkyň středečního nečekaného obratu.