Bývalý 103. hráč světového žebříčku ATP se v posledních sezonách pohybuje po tenisovém okruhu především v roli trenéra. Tento týden Pospíšil se svým svěřencem Vítem Kopřivou vyrazil na challenger do Liberce, zkusil štěstí a zapsal se mezi náhradníky do kvalifikace.

V ní se nakonec uvolnilo místo a Pospíšil tak mohl bojovat proti libereckému Lubomíru Majšajdrovi. Díky výhře 6:2, 7:6 si tenisový matador zajistil hlavní soutěž.

Los Pospíšilovi přisoudil hratelného reprezentanta Francie Tak Khuna Wanga, se kterým si český hráč poradil ve dvou setech.

„Od zápasu jsem nic neočekával, šel jsem do toho s čistým srdcem a chtěl jsem si to užít. A taky jsem si to užil,“ vyprávěl Pospíšil v rozhovoru pro Tenisový svět.

Dopadl tak lépe než jeho svěřenec Kopřiva, který vypadl v 1. kole s Václavem Šafránkem.

Pospíšil se na libereckém turnaji navíc dočkal první výhry v hlavní soutěži challengeru od roku 2016 a podniku v Ostravě.

„Jsem tady jenom jako trenér, šel jsem se ale zapsat a dostal jsem se do kvaldy jako náhradník. Kvalifikoval jsem se a teď jsem uhrál první kolo, takže to je určitě nad plán,“ usmíval se Pospíšil.

Ve druhém kole Svijany Open narazí na Itala Federica Gaia, 175. hráče světového žebříčku.