Po týdnu čekání je už však jasné, že prostějovský blok posílí pětadvacetiletá Veronika Trnková.

Ta přichází z týmu VolleyStars Thüringen a po Němkách Hindriksenové a Weihenmairové se jedná o třetí posilu do prostějovského družstva.

Veronika Trnková však před Thüringenem nastupovala i proti Prostějovu, když byla oporou PVK Olympu Praha při zisku dvou stříbrných medailí v letech 2014 a 2015.

„Veroniku nemusím nijak podrobně představovat, protože dlouhé roky nastupovala za pražský Olymp a důvěrně ji tedy známe coby soupeřku. Z mého pohledu je to výborná útočnice s velice dobrou jednonožkou za hlavu a kvalitním podáním, která už třetím rokem patří do reprezentace České republiky. Na svůj stále nízký věk má poměrně dost zkušeností a ty u nás může uplatnit. Dá se říct, že přichází místo skončivší Sonji Borovinšek," prozradil o 188 centimetrů vysoké blokařce Peter Goga pro klubový web.

Veronika Trnková je tak první vlaštovkou, která potvrzuje slova trenéra Petera Gogy při nástupu na post trenéra. „Nastupuju do funkce s tím, že bych chtěl dávat šanci nejen odchovankyním, ale všeobecně i českým hráčkám. Doufám, že to takhle tedy dopadne," svěřil se tehdy Deníku.