Tým SKC Tufo Prostějov měl v Bíteši opravu silnou konkurenci na startu se totiž objevily snad všechny české stáje a k tomu několik družstev z Rakouska a Slovenska. Největším protivníkem cyklistů byl však silný vítr, který zlobil především v závěrečné části závodu.

Ale ani soupeř ani počasí nezabránilo Hanákům dosáhnout na nejlepší výsledek Prostějova na tomto závodě.SKC Tufo nastoupil na startovní čáru v kompletním složením a navíc s juniorem Václavem Kočaříkem. Největší hvězdou se pak stal Tomáš Koudela, který se dostal až na bednu vítězů.

O výsledcích závodu se rozhodovalo až v závěrečných třech okruzích mezi Velkou Bíteší, Vlkovem a Osovou Bítýškou. Závodníci prostějovského týmu měli po celou dobu závod pod kontrolou, a když královehradečtí „policisté" za to vzali, tak byli na špici v dostatečném poč­tu.

V závěrečném okruhu se úspěšný únik podařil trojici Tomáš Bucháček, Michael Kukrle (oba Whirlpool-Author) a prostějovský Tomáš Koudela. Ve finiši se pak projevila početní převaha královehradeckých závodníků a z vítězství se radoval zkušený Bucháček, před druhým Kukrlem, a pro závodníka ve žlutomodrém zbylo třetí místo, které je však historicky nejlepším umístěním prostějovského závodníka na Bíteši.

Vše mohlo skončit ještě lépe, nebýt nepříjemného pádu Luďka Lichnovského asi pět kilometrů před cílem. Skupina pronásledovatelů se poté rozdělila. Lichnovský nakonec utrpěl jen modřiny a odřeniny.