„Maloměřice mají velmi silný tým a proto byl pro nás průběh utkání úspěšný a jeho výsledek přijatelný,“ cenil si nadmíru vyrovnaného boje trenér TJ Sokol II Prostějov, Tomáš Černíček starší.

„Hráli jsme s tímto soupeřem tentokrát mnohem úspěšněji než na podzim minulého roku v Prostějově, tehdy jsme podlehli o dvacet gólů!
Máme nyní za sebou dvě utkání v řadě na palubovkách soupeřů. Je zajímavé, že i tentokrát se nedostavili delegovaní rozhodčí a tak pískali utkání dva arbitři z Brna. Nebyli jsme sice arbitry tak viditelně ubíjeni jako před týdnem v Havlíčkově Brodu, ale opět jsme měli víc vyloučených hráčů i méně přiznaných sedmimetrových hodů než maloměřičtí házenkáři a navíc Flajsar, který byl velikým přínosem pro naši hru a výtečně nahradil zraněného Juráčka, viděl po svém třetím vyloučení na dvě minuty i červenou kartu.

Neměli jsme pro utkání k dispozici Jurečku, nebyl tentokrát ze Zubří pro náš tým uvolněn. Maloměřičtí nasadili hned od začátku duelu osobní obranu na našeho nejlepšího střelce Tomáše Černíčka mladšího, ale přesto byl průběh celého střetnutí nečekaně vyrovnaný. Ve vedení se střídaly oba týmy, v první polovině utkání jsme měli výtečný úsek mezi devatenáctou a osmadvacátou minutou. V průběhu těchto devíti minut jsme otočili průběžný stav utkání z 10:6 na 11:13! První poločas jsme pak o gól vyhráli.

Na začátku druhé části hry jsme o vedení přišli, v devětatřicáté minutě jsme ale opět o dvě branky vedli a v šestačtyřicáté ještě o gól. V samém závěru tohoto velikého boje jsme ještě třikrát dokázali jednogólové vedení maloměřického celku srovnat, ale dvanáct sekund před koncem střetnutí zaznamenali domácí vítěznou branku. My jsme tak nedosáhli ani na jednobodový zisk,“ litoval trenér prostějovského týmu a informace ještě doplnil slovy:
„Většina našich hráčů zahrála v tomto utkání velmi dobře, dařilo se nám v obraně i v útoku. Stále se lepší Kozlovský, v brance byl oporou Kamený. Nejpříjemnějším překvapením byl střelecky velmi úspěšný Nevrlý. Na výkon z Maloměřic je třeba navázat v sobotu 2. dubna, kdy hostíme od 15 hodin v hale RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici Juliánov. Bude naší povinností tento zápas vyhrát!“.

Maloměřice - TJ Sokol II Prostějov 29:28 (13:14)

Rozhodčí: Bauer a Grimm. Vyloučení: 3-6. 7m hody: 5/3 - /2/2. Diváků: 31.
Sestava a branky TJ Sokol II Prostějov: Kamený, Hrubý – M. Nevrlý 6, T. Flajsar 4, Kozlovský 4, Tomáš Černíček mladší 4, M. Jurík 2, Chytil 2, Ordelt 2, Valach 1, T. Jurík 1, M. Bečička 1, Burget 1 a Raška. Trenéři: Tomáš Černíček starší a Svatopluk Ordelt.