Omlazené družstvo VK Prostějov by mohlo řadu soupeřů nepříjemně zaskočit, o čemž napověděl víkendový turnaj Tomi-Remont Cup, ve kterém Hanačky získaly třetí místo.

Porazili jste slovinský Kamnik i polský Mielec. V zápase o třetí místo jste udolali posílený Šternberk 3:2 na sety. Jste spokojeni s umístěním na třetím místě na olomouckém turnaji?

Nám ani tak nešlo o výsledek, spíš jsme se zaměřovali na sportovní stránku hry. Odhalili jsme, že máme ještě rezervy a je na čem pracovat. Samozřejmě třetí místo nás těší, ale je to jen příprava, zkoušeli jsme hodně věcí a dali jsme příležitost více hráčkám. Hodnotím to pozitivně, i když víme, že hra nebyla vždycky optimální

Na čem je potřeba nejvíc zapracovat před startem extraligy?

My jsme mladý tým, takže na všem. Určité nedostatky máme v podstatě v každé herní činnosti. Musíme komplexně pracovat a hodně hrát, mladé hráčky se potřebují vyhrát a získávat zkušenosti v herních situacích a v těžkých stavech zápasu samotného.

Jak se vám pracuje s omlazeným týmem. Je to jiná situace?

Ano, samozřejmě. My jsme nastolili trošku jinou filosofii a z mého pohledu je to pozitivní. Já jsem byl vždycky zvyklý pracovat s mladými, pro mě je to jenom dobře.

Novým cílem VK Prostějov je vychovávat nové volejbalové talenty?

Ano, chceme to tak nastolit, nastartovat to hlavně v mládeži a propojit mládež s áčkem. Chceme i v A-týmu dávat příležitost mladým hráčkám.

S jakými ambicemi půjde tým do nové sezony?

Není potřeba si stanovovat ambice v podobě umístění, jestli hrát první čtverku nebo do pátého místa. To je zbytečné. Mladé hráčky musejí mít snahu nastoupit do každého zápasu s tím, že jej jdou vyhrát a to, co přijde, se uvidí časem. Vypadá to, že liga bude hodně vyrovnaná.

Kdo bude patřit mezi tahouny a opory týmu? Z nejzkušenějších vám zůstala jen Gabriela Kozmík.

Ano, i když ještě není vyjasněné, jestli bude, nebo nebude hrát. Trénovala méně, odehrála s námi tři přípravné zápasy, ale věřím, že bude nějak fungovat. Míša Zatloukalová má taky už odnahráváno pár sezony v extralize, takže na ní to bude stát. Stala se i novou kapitánkou týmu. Lucka Nová je taky zkušená hráčka. To je naše nejzkušenější trio.

VK Prostějov bez cizinek a s mladými hráčkami, to je nová situace. Je to pro vás osobní výzva?

Samozřejmě. Když se podíváme třeba na Šternberk, ten má hned několik legionářek, takže se trochu mění role. My ale jednoduše musíme do toho jít s tím, že chceme vyhrávat zápasy.

Bude to ulehčené v tom, že na vás nikdo neklade vysoké cíle?

Nechci říkat, že nebude tlak, ten musí být a my si jej musíme vyvářet sami, protože bez tlaku se nedá hrát. Tlak je pro sportovce důležitý, nejde nastupovat do zápasů s tím, že se nic neděje. My chceme tlak vytvořit a samozřejmě půjdeme za výsledkem. Bude to ale pochopitelně trošku jiné, než v předchozích sezonách.