„Teprve na šestidenních v Berlíně nám potvrdili pozvánku do Kodaně, a tak to celé bylo tak trochu narychlo. Jakub Filip z tréninkových důvodů nechtěl do Kodaně odjet, a tak jsem se rozhodl vyzkoušet si Ondřeje,“ dodává k nominaci Tkadlece trenér Michal Mráček st.

Jeho očekávání tak byla opatrná, pro Ondřeje Tkadlece to byl premiérový start, navíc neočekávaný, a tak nebyl prostor pro speciální přípravu před závodem. UIV Talents Cup (oficiální pojmenování závodů pro cyklisty ve věkové kategorii do 23 let, pozn. aut.) však byl tentokrát vypsán na všech šest závodních dní (například v Berlíně třiadvacítkáři závodili pouze dny čtyři, pozn. aut.), což ještě zvýšilo fyzickou náročnost závodů. Očekávat, že se závodníci SKC Prostějov umístí na bedně, se tedy nedalo.

Prostějovští cyklisté se od prvního dne pohybovali ve středu startovního pole. Především Mráček prokazoval výbornou formu, a kdyby závodil ve dvojici s Filipem, možná by z toho mohlo být i vítězství.

Naopak pro Tkadlece to byla velká škola. Rozhodně se nedá říct, že by výkonnostně propadnul, ale sám viděl, že bude muset ještě přidat, aby se mohl měřit s elitními dráhovými cyklisty. Ve výsledku z toho bylo pro prostějovskou dvojici osmé místo v celkovém pořadí.

Z vítězství se radovala švýcarská dvojice Dominik Stücki a Lionel Wüst, před druhou domácí dvojicí Casper Degn a Frederik Schwarz. Na stupně vítězů je doprovodila další dánská dvojice Michel Sandstød a Elias Helleskov Busk.

Celkové pořadí UIV Talents cup Kodaňských šestidenních:

1. Dominik Stücki – Lionel Wüst (Švýcarsko)
2. Casper Degn – Frederik Schwartz (Dánsko)
3. Michel Sandstød – Elias Helleskov Busk (Dánsko)

8. Michal Mráček – Ondřej Tkadlec (Česká rep.). ⋌(skc)