Co říkáte na samotnou nominaci, nepřekvapila vás tak trochu?

Ani moc ne, poté, co se mi nepodařilo dostat se do reprezentačního výběru pro MS a ME na dráze, tak jsme si s trenérem Váčkářem dali za cíl právě silniční světový šampionát.

Účast na světových a evropských šampionátech v dráhové cyklistice, to už tak nějak k cyklistům SKC patří, ale start na silničním šampionátu je něco nového. Pokud vím, tak se jedná o vůbec historicky první účast cyklisty Prostějova na silničním MS.

Je to tak. V letošní sezoně se mi opravdu na silničních závodech dařilo lépe než na dráze. Neúčast na MS a ME v dráhové cyklistice mě mrzela, takže aspoň že pojedu do Dánska na silnici.

Vzhledem k tomu, že se jede v Dánsku, tak se dá asi očekávat, že trať bude mít rovinatý profil. Je to tak?

Je to celé na rovině, jen konec bude tak tři sta metrů do kopce. To mi právě vyhovuje, když by se rozhodovalo v závěrečném spurtu, tak bych šanci mít mohl.

Už na jaře jste na závodech v Německu a Polsku ukázal, že závěrečné spurty zvládáte na výbornou. Jaké ambice máte teď, na světovém šampionátu?

Mistrovství světa, to bude ještě něco jiného. Konkurence je vysoká, Australané, Italové, Němci, Francouzi… Když bych byl do dvacátého místa, tak by to nebylo špatné, ale uvidíme. Pokud budu mít v závěrečném spurtu ještě nějaké síly, tak bych si věřil.

ONDŘEJ ŠRÁMEK