Poprvé v historii se to ve slavném Wimbledonu povedlo dvojici v čistě českém složení. Finálový zápas proti kanadsko-americkému páru Liam Draxl, Govind Nanda skončil výsledkem 7:5 a 6:4.

„Byla to taková naše odměna za nevydařenou dvouhru. Aspoň ve čtyřhře jsme ukázali, že tenis umíme,“ prohlásil Lehečka pro Tenisový svět. V chlapeckém singlu totiž český talent vypadl hned ve 2. kole a nedařilo se ani Forejtkovi.

Český pár vyhrál grandslamový turnaj ve čtyřhře juniorů teprve potřetí v historii. Poprvé se to povedlo Petru Kordovi a Cyrilu Sukovi na Roland Garros 1985, podruhé letos v lednu na Australian Open Forejtkovi s prostějovským Daliborem Svrčinou.

V minulosti získal juniorský deblový titul i Ondřej Štyler, který vloni s Japoncem Naokim Tadžimou triumfoval na Roland Garros. V roce 2016 se v Paříži radoval Patrik Rikl s Izraelcem Jišajem Olielem.

Korda v roce 1986 přidal i wimbledonský titul, který získal se Španělem Tomasem Carbonellem. Tomáš Berdych má ve sbírce juniorskou deblovou trofej z US Open 2001, kdy v New Yorku vyhrál se Švýcarem Stéphanem Bohlim.