Korejci do finále vstoupili znamenitě. Seong Chan Hong vyprášil Japonce Yusuke Takahashiho 6:1 a 6:4 a zadělal tak na vítězné oslavy. Ty byly na centrálním prostějovském dvorci na spadnutí již v průběhu druhé chlapecké dvouhry. Korejec Ku Keon Kang drtil svého japonského protivníka, když první set zvládl poměrem 6:1. Ve druhé vedl Korejec už 5:2, ale jeho japonský protivník Jumpei Yamasaki neuvěřitelně zmobilizoval síly a zápas začal otáčet. Dílo se mu povedlo a po zápase, který trval 2 hodiny a 23 minut, zvedal ruce nad hlavu Japonec Yamasaki. Výsledkem 1:6, 7:5 a 6:4 srovnal stav finále na 1:1.

Rozhodující čtyřhru pak zvládli Jihokorejci po velkém boji. Seong Chan Hong a KuKeon Kang zdolali japonskou dvojici Yusuke Takahashi, Jumpei Yamasaki ve třech setech poměrem 6:3, 6:7 a 6:4 a mohli zvedat ruce nad hlavu.

Dokonalý obrat se povedl srbským tenistkám ve finále proti Spojeným státům Americkým. Katerina Stewart porazila v úvodní dvouhře Nikolinu Jovic 6:2 a 7:5 a Američanky tak byly blízko dalšímu prostějovskému triumfu. Jenže ve druhé dvouhře předvedla perfektní výkon Srbka Ivana Jorovic, která udolala Julii O’Loughlin poměrem 6:4 a 7:5.

Rozhodující debl zvládly lépe srbské tenistky a připravily tak Američankám krutou ale zaslouženou porážku.

České dívky v sobotu úspěšně dohrály zápas s Argentinou a celkově obsadily devátou pozici.