Nejprestižnější tenisový turnaj v České republice už se nezadržitelně blíží. Tým kolem ředitelky turnaje Petry Píchalové dokončuje poslední přípravy, aby se v neděli dopoledne mohly rozběhnout první kvalifikační boje.

„Zatím máme potvrzených šestnáct hráčů z první světové stovky,“ hlásí ředitelka Píchalová.

A to nemusí být vše. Stále se jedná o divokých kartách, které by mohly být uděleny vyřazeným tenistům z French Open.

„Paříž bedlivě sledujeme,“ potvrzuje Píchalová. „Já sama jsem se odtamtud vrátila teprve dnes, “ prozradila Deníku ve středu.

Účast Tomáše Berdycha je v jednání

Zatím stále není jisté, zda se na kurtech domovského klubu objeví i Tomáš Berdych, který na Roland Garros vypadl už v prvním kole s italským tenistou Bolellim.

„Definitivně se rozhodneběhem čtvrtka. Já to zatím vidím 50 na 50. Tomáš je po zranění a chce trénovat. My zatím stále jednáme,“ uvedla k možnosti Berdychova příjezdu Píchalová.

V případě, že by Berdych na Hanou skutečně dorazil, bude velmi pravděpodobně turnajovou jedničkou. V žebříčku ATP se totiž momentálně nachází na 20. příčce.

Zatím je nasazenou jedničkou Chorvat Ljubičič

Ze zatím přihlášených hráčů je v žebříčku nejvýš Chorvat Ivan Ljubičič, kterému patří 53. příčka. Ale podle ředitelky Píchalové by mohli přijet i někteří hráči z elitní padesátky.

„V Paříži jsme oslovili Rusa Andrejeva, srbského tenistu Piksareviče nebo Němce Schuttlera. Ten okruh hráčů, kteří by mohli přijet, je ale širší,“ dodává.