V tradičním termínu, který se překrývá s druhým týdnem grandslamu Roland Garros, je na programu antukový challenger v Prostějově. A předběžně ve startovní listině figurují dřívější šampioni Španěl Pablo Andújar či Argentinec Federico Coria. Nechybí ani česká trojnásobný vítěz Jiří Veselý. Toho z krajanů doplní Jiří Lehečka, Tomáš Macháč, Vít Kopřiva a Dalibor Svrčina.

„Bude záležet na výsledcích v Paříži. Pokud budu hrát, udělám vše pro to, abych došel nejlépe pro titul,“ řekl Jiří Veselý, který je momentálně zraněný a laboruje se zadním stehenním svalem.

Za slovenské sousedy by měli startovat Alex Molčan, který by měl dostat divokou kartu, Norbert Gombos, Andrej Martin či Filip Horanský.

Tenistka Barbora Krejčíková.
Krejčíková se sžívá s obrovským tlakem. Vnímám ho jako výsadu, tvrdí

Kromě Molčana, jenž je členem elitní padesátky dostane divokou kartu Srb Hamad Medjekovič, třetí možnost udělí Český tenisový svaz některé z domácích nadějí.

Dva předchozí ročníky byly ovlivněny koronavirem, tentokrát by se klání mělo uskutečnit bez jakýchkoliv omezení a vstup bude klasicky zdarma.

Do kvalifikace v neděli 29. května vstoupí 24 hráčů a šest z nich si vybojuje účast v hlavní soutěži, která odstartuje o den později. „v úterý by měl být nejnabitější program, jelikož začíná čtyřhra,“ uvedla ředitelka turnaje Petra Černošková.

Dotace turnaje je 90 280 eur a vítěz získá 100 bodů do žebříčku ATP. Součástí samotného turnaje bude také doprovodný program. Úvodní červnový den je v plánu dětský den na prostějovském náměstí a 3. června proběhne VIP turnaj pro titulárního partnera.

Author Šela Marathon 2022. Jaroslav Kulhavý
Kulhavý chválil Šela Marathon. Co dál? Teď řeší hlavně zuby

„Jsem ráda, že se můžeme vrátit ke všem doprovodným akcím i k plným tribunám a že můžeme pozvat fanoušky,“ uzavřela Černošková.