Zubr Cup je jedinečnou možností, kde mohou mladé hráčky nastartovat svou kariéru. Příkladem může být loňská vítězka Petra Kvitová z Agrofert Prostějov, která je v současné době na skvělém 44. místě žebříčku WTA.

Kvalifikační boje o volná místa do hlavní soutěže se uskuteční v pondělí a v úterý vždy zhruba od 10 hodin. Od středy 10. až do neděle 14. prosince poté budou na programu hlavní soutěže v singlu i v deblu.

Ty vyvrcholí v sobotu finálovým utkáním ve čtyřhře a nedělním finálovým bojem ve dvouhře, který by měl začínat v 11 hodin i za přítomnosti kamer Nova sportu.

Tenisový klub Precolor Přerov má v hlavní části turnaje tři hráčky, a to první nasazenou Renatu Voráčovou (ranking 147), třetí Zuzanu Ondráškovou (189) a čtvrtou Terezu Hladíkovou (221). V kvalifikaci poté budou bojovat Eva Husáková, poprvé mezi ženami také čtrnáctiletá Pernilla Mendesová a otazník visí ještě nad Simonou Dobrou.

Součástí turnaje jsou také dvě doprovodné akce. Tou první je vánoční šou pro děti prvního stupně, na které se představí legendární Amfora v čele s Petrem Salavou, Janem Čenským či Jiřinou Bohdalovou. Akce se koná v pátek 12. prosince od 11 do 12.30 hodin v tenisové hale. A tou druhou je VIP turnaj ve čtyřhře, jež se uskuteční o den později od 9 do 14 hodin, taktéž v dějišti turnaje.