Spanilá jízda české tenisové naděje trvala od soboty 20. ledna až do dnešních ranních hodin. Během této doby postupně vyřadil ze hry Číňana Zhanga, Brita Robertsona, Američana Razeghiho, Australana Jonese a dnes i Nizozemce Rottgeringa. Celkově při svém tažení ztratil jen pouhý jeden set. O celkové vítězství si to rozdá zítra od půl čtvrté ráno našeho času s Japoncem Sakamotem.

„Jediným problémem bylo, že na kurtu létala spousta mušek a musel jsem je vždy nějak setřást,“ smál se po své výhře v poměru 6:1 a 6:3 v rozhovoru pro server Tenisový svět a pokračoval: „Byl to můj nejlepší výkon na turnaji. Od začátku mi přišlo, že jsem byl v naprosté pohodě. A když jsem viděl, jak je soupeř psychicky dole, řekl jsem si, že nemohu prohrát."

Zápas s nizozemským borcem měl přitom už od samotného začátku pod kontrolou. Hned v první sadě mu dvakrát vzal podání a za pouhých 29 minut už bylo vymalováno. Druhý set pak začal hned třemi brejky, z nichž ale hned dva patřily Janovi. Ten si už zbytek zápasu v klidu dopodával a završil jej ještě jednou loupeží servisu.

Volejbal: Prostějov - Olomouc (25.1.2024)
FOTO: Vékáčko ztrácelo s Šantovkou už dva sety. Nakonec ale slavil Prostějov

„Když jsem na začátku druhého setu přišel o servis, byl to takový těžší moment. Naštěstí jsem si ho ale hned vzal zpátky a se svým výkonem tak mohu být jen a jen spokojený. Jsem také moc rád za podporu rodiny, která mi poslala spoustu hezkých zpráv. Teď se půjdu najíst a zregenerovat,“ uzavřel.

Tímto výkonem se Kumstát stal teprve třetím Čechem, který se dostal do finále australské juniorky. Před ním to v roce 2011 dokázal Jiří Veselý, který také slavil celkový triumf, a před dvěma lety další prostějovský odchovanec Jakub Menšík, který nakonec podlehl 1:2 Američanu Kuzuharovi.