Obrat v semifinálové sérii jste podtrhli jasným domácím vítězstvím v pátém zápase. Jak hodnotíte celou sérii?

Spadl nám velký kámen ze srdce. Finále byl samozřejmě cíl, ale já si myslím, že tenhle tým ukázal, že má koule a i z toho srabu, ve kterém jsme v téhle sérii byli, jsme se dokázali vyhrabat. Divákům, kteří konečně přišli v hojném počtu, snad poprvé v téhle sezoně, jsme ukázali, že na nás mohou chodit i nadále. My jim za podporu děkujeme, protože dnes byli fantastičtí. Stejně jako diváci v Pardubicích. Semifinálová série byla opravdu hodně dramatická a těch pět zápasů to jasně dokazuje.

ČTĚTE TAKÉ: Orli jsou ve finále! V rozhodujícím duelu nedali Pardubicím šanci

Berete postup do finále jako zasloužený vzhledem k výkonům, které jste předváděli celou sezonu?

Play off je jiná soutěž. V ní se veškeré sezonní výkony nebo nevýkony smazávají. Nám hrálo do karet, že jsme měli výhodu domácího prostředí a ten rozhodující pátý zápas jsme hráli doma.

Byly Pardubice těžším soupeřem, než jste si možná před začátkem série sami mysleli?

Před Pardubicemi musíme smeknout, protože nás zaskočily výbornou hrou. My jsme do semifinále vstoupili výbornými patnácti minutami, ale potom jsme se na dva a půl zápasu vytratili. Oni převzali otěže celé série a my jsme jeli na čtvrtý zápas so Pardubic v hodně špatném psychickém stavu. Naštěstí jsme se z toho zmátořili a urvali jsme tam vítězství. Dnes jsme si od začátku šli pro vítězství a konečně nám to začalo padat z dálky.

ČTĚTE TAKÉ: Jsme naprosto koncentrovaní na finále, věří střelec Bohačík

Vy jste si pro postup do finále šli od první minuty pátého zápasu velice zkušeně. Rozhodl samotný vstup do utkání?

Neřekl bych, jestli zkušeně nebo nezkušeně, ale padly nám tam střely z dálky a tím pádem ta taktika, kterou Pardubice praktikovaly druhý a třetí zápas, šla vniveč, protože musely trošku vystoupit našim střelcům. Tím pádem se nám otevřel prostor pod košem a dávali jsme jednoduché koše, čímž jsme se dostali do vedení.

Jak se těšíte na finále proti Nymburku? Jak moc soupeře dokážete potrápit?

Teď na to ještě moc nemyslím, teď je euforie, že jsme otočili sérii s Pardubicemi a postoupili do finále, které bylo naším cílem. Na Nymburk se začneme připravovat až ve čtvrtek nebo v pátek.