Wozniacká na Hanou přicestovala v doprovodu svého otce Piotra začátkem týdne a po celou dobu se tvrdě připravovala.

„Spolupráce s ní byla fantastická. Já jsem těch světových hráčů a hráček viděl dost, ale ona opravdu pracovala šest až osm hodin denně. Připravovala se hodně poctivě,“ chválil Wozniackou kapitán prostějovského celku Jaroslav Navrátil.

Sympatickou blondýnu bylo možné v klidu potkat na hotelové recepci, jak se vrací z pravidelného výběhu tenisovým areálem, ale třeba také při večeři v restauraci, kde seděla mezi ostatními hosty. Ač je světovou jedničkou, tak si na hvězdné manýry rozhodně nepotrpí.

„Caroline znám již dlouho a můžu jen potvrdit, že to je super holka,“ říká její spoluhráč z týmu TK Agrofert Lukáš Dlouhý.

Spoluhráčka Caroline se poplácala s týmem

Dvacetiletá tenistka dostála svého slibu a za Prostějov nastoupila ve finálovém utkání, ve kterém zdolala přerovskou Renatu Voráčovou.

„Po hrubé přípravě se trochu trápila, ale myslím, že na novou sezonu bude ve vynikající formě a že může světovou jedničkou určitě zůstat,“ prohlásil Navrátil.

Když zrovna Wozniacká nehrála, nebo netrénovala, tak byla svým týmovým spoluhráčům vždy na blízku.

Možná právě ona svým povzbuzováním přinesla v těžkém zápase proti ČLTK Praha prostějovskému týmu štěstí do posledního zápasu, který rozhodl o výhře domácích tenistů v poměru 5:4.

Po skončení zápasu šla slavit se spoluhráči postup do finále přímo na kurt.

„Tady máme naši spoluhráčku. Caroline, dnes to byl od tebe skvělý výkon,“ zavtipkoval Jiří Novák a Caroline si s úsměvem plácla s každým členem prostějovského tý­mu.

Je to Slovanka, měli jsme k ní blízko

Wozniacká kolem sebe skutečně vyzařovala pozitivní energii (na rozdíl třeba od chladné Marie Kirilenkové) a její příjemné a sympatické vystupování každý hodnotil jedině kladně.

„Je to úplně neskutečné. Caroline je první hráčka světa a se svým tátou to jsou úplně normální lidi. Jsou to Slované, stejně jako jsme my Češi, a musím říct, že jsme k nim měli po lidské stránce opravdu blízko. Ten týden s nimi byl fantastický,“ rozplýval se Navrátil.

I samotná nejlepší současná tenistka světa, podle postavení na žebříčku, hledala na čase stráveném v Prostějově jen to pozitivní.

„Bylo to tady super. V Prostějově jsem se cítila opravdu dobře a jsem ráda, že jsem mohla být součástí vítězného týmu,“ řekla Wozniacká, která se již těší, až stráví Vánoce se svojí rodinou doma v Monte Carlu.

Moc dlouho si ale vánoční pohody neužije. Na začátku ledna ji čeká exhibice v Thajsku a poté šňůra turnajů v Austrálii, kde se koná první grandslamový turnaj sezony a kde začne hájit svou pozici první tenistky světa.

MIROSLAV MAZAL