„Čeká nás nesmírně silný protivník, který hraje rychlý a atraktivní basketbal. Diváci se opravdu mají na co těšit,“ slibuje prostějovský kouč Peter Bálint.

Orli se mezi šestnáctku nejlepších týmů poháru EuroChallenge prokousali přes těžkou skupinu, ze které postoupili společně s Krkou Novo Mesto a vyřadili německý Bonn a chorvatský KK Záhřeb.

Ve skupině L kromě Oostende změří síly s ruským Krasnodarem a chorvatským Zadarem. Na začátek je čeká právě soupeř z Belgie. „Oostende je basketbalově podobný tým, jako byl Bonn. Mají hodně amerických hráčů, hrají běhavý basketbal a ženou se velmi rychle dopředu,“ charakterizoval Bálint celek soupeře.

„Naším klíčem k vítězství bude dobrá obrana. Rozhodovat se bude i na doskoku, protože oba týmy mají zhruba stejně vysoké hráče,“ uvedl trenér Oostende Jean-Marc Jaumin pro klubový web.

Jeho tým v tabulce belgické ligy figuruje na čtvrté pozici a o víkendu zdolal klub Verviers-Pepinster 78:74. O síle belgické soutěže jasně hovoří fakt, že vedoucí celek ligy Spirou Charleroi hrál v letošní sezoně slavnou Euroligu, ve které si připsal cenné skalpy Realu Madrid nebo Malagy.

Nancy a Orléans ostrouhali

Dvanáctinásobný mistr Belgie z Oostende do osmifinálové skupiny proklouzl společně s Monsem. Belgické duo za sebou nechalo Nancy a Orléans. V kádru týmu Oostende nalezneme šest Američanů, ale třeba také Srba, Nigerijce a Kamerunce.

Prostějovští Orli se nacházejí ve výborné formě, což dokazují v posledních zápasech domácí Mattoni NBL. V novém roce prostějovští basketbalisté vyhráli v Pardubicích a v pátek si doma hladce poradili i s Plzní.

Proti Oostende by trenér Bálint rád nasadil novou posilu, kterou je slovinský pivot Zagorac.

„Doufám, že už nový hráč bude mít vyřízené všechny potřebné záležitosti a v úterý bude k dispozici,“ říká Bálint.

Do zápasu by měl naskočit rovněž režisér prostějovské hry Eugene Lawrence, který zápas proti Plzni vynechal kvůli nataženým tříslům.

Atraktivní pohárový zápas startuje v prostějovské hale Sportcentrum v úterý v 18 hodin. Sportovní program České televize přinese z utkání pouze záznam, takže příznivcům prostějovských Orlů nezbývá, než dorazit osobně do haly.

MIROSLAV MAZAL