„Je to pro nás velmi nečekaný výsledek, ale jsme za něj samozřejmě rádi a panuje velká spokojenost,“ hodnotil prostějovský trenér Radoslav Křížek. „V Ústí nad Labem se nevyhrává,“ dodal Křížek.

V nejnižší váhové kategorii do 54 kgporazil prostějovský Dušan Chromý ústeckého Tomáše Wounga. Ten byl ve třetím kole počítán, zápas však doboxoval. Na body jednoznačně zvítězil Chromý.

Ve váze 56 kg zvítězil domácí Alexandr Kovalenko nad Ruslanem Shakaldajevem rovněž na body. Prostějovský Miroslav Šerban vyhrál zaslouženě v kategorii do 60 kg nad Erikem Hulievem. Kategorii 64 kg Prostějov neobsadil a tak bez boje zvítězil Zdeněk Chládek.

Marek Bosý nasadil ve druhém kole zápasu proti Martinu Svobodovi tvrdý pravý kontr. Ústecký boxer byl počítán a poté zápas kategorie 69 kg vzdal. Tomáš Bezvoda (75 kg) zdolal na body prostějovského Patrika Hejla, který zabojoval až ve 3. kole a to bylo příliš pozdě.

Uragán jménem Beseljan

Prostějovský Vardan Beseljan vlétl do zápasu kategorie 81 kg jako uragán a hned v prvním kole ústeckého Michala Marka poslal k zemi. Po počítání ústecký trenér toto utkání vzdal.

Zkušený prostějovský boxer Petr Novotný, startující v kategorii 91 kg, jednoznačně udolal na body Rudolfa Helešice, který zápas doboxoval, přestože byl v dvakrát počítaný.

Ústečtí neobsadili váhovou kategorii nad 91 kg a tak prostějovský Dominik Musil zvítězil bez boje.

„Porážka nás mrzí. Na výsledku se projevila absence dvou reprezentantů. V polotěžké váze nám chyběl po operaci ramena Řezníček, v těžké jsme nemohli počítat se zkušeným Viktorou, který prohrál v Číně a 28 dní je teď mimo hru. Postavili jsme nejsilnější možnou sestavu, ale soupeř potvrdil kvalitu. Jeden zápas otočili rozhodčí, ale nechceme si stěžovat,“ řekl po utkání trenér ústeckého SKP Sever Miroslav Vrba.

„Nám zase chyběli Špringl s Králem, takže to na absence bylo 2:2. Zvítězili jsme i díky dobré taktice v nasazování do zápasů,“ konstatoval prostějovský kouč Radoslav Křížek. BK DJT čeká náročný program. 10. října interliga s Debrecínem a hned na to Velká cena Ostravy.

Ústí n. L. – DTJ Prostějov 6:12

Body: Kovalenko (do 56 kg), Chládek (64), Bezvoda (75) – Chromý (54), Šerban (60), Bosý (69), Besaljan (81), Novotný (91), Musil (nad 91).

MIROSLAV MAZAL, VLASTIMIL NOVOTNÝ