Šternberk v prvním setu přestál úvodní nápor favorita a dokonce se ujal vedení 7:6, aby ale vzápětí prohrával 8:18 a 9:21. V závěru ještě hosté korigovali, na výhře Prostějova už ale nemohly nic změnit.

Také ve druhé sadě si úřadující mistryně rychle vybudovaly několikabodový náskok, jenž byl ale až do stavu 15:12 pro hosty stále přijatelný a nováček soutěže nakonec uhrál v této části duelu velmi slušných devatenáct míčů.

Až od stavu 11:10 ve třetím setu se prostějovský stroj rozjel naplno a bylo z toho jeho další očekávané hladké vítězství.

„Splnili jsme, co jsme chtěli,“ konstatoval i přes druhou třísetovou prohru trenér Šternberka Miroslav Jehlář.

„Až na první páteční sadu jsme nepropadli, sety kolem patnácti, sedmnácti bodů jsou s tímto protivníkem dobré. Pokud Prostějov dostane čas a lehčí balon, tak si s námi může dělat prakticky cokoliv, navíc vychytal i vše v poli. I podle ohlasu diváků jsme však podali vcelku slušný výkon,“ ocenil Jehlář.

„Největší rozdíl mezi oběma týmy byl na přihrávce a především v útoku, kde jsme dominovali,“ všiml si prostějovský lodivod Miroslav Čada. „Zápas jsme měli stále pod kontrolou, do bouřlivého prostředí šternberské haly ale pojedeme s maximální pozorností,“ dodal Čada.

Teoretickou šanci prodloužit čtvrtfinálovou sérii budou mít šternberské volejbalistky ve středu 7. dubna, kdy se od 19 hodin postaví Prostějovu ve své hale Ecce Homo.

„Doufáme, že přijdou diváci, podpoří nás a pomohou nám velkého favorita aspoň trochu potrápit,“ věří Miroslav Jehlář.

VK Prostějov – TJ Sokol Šternberk 3:0 (16, 19, 14)

Rozhodčí: Kovář, Pavelek. Čas: 65 minut. Diváků: 450.Stav série: 2:0.

Sestava Prostějova: Töröková, Glassová, Spalová, Nnamaniová, Valenteová, Ssuschkeová. Libero: Tomanová. Střídaly: Bramborová, Soaresová.

Sestava Šternberka: Gregorová, Šenková, Piňosová, S. Janečková, Oborná, Langová. Libero: Bujnošková. Střídala: M. Janečková.