Organizátoři největšího tenisového turnaje na českém území pravidelně sázejí na domácí hráče a dlouho to vypadalo, že by mohli přijít o jednu velkou hvězdu. Radek Štěpánek se totiž na grandslamovém Roland Garros v Paříži probojoval do třetího kola, ve kterém narazil na Ernestse Gulbise z Lotyšska. Kdyby karvinský rodák předvedl další překvapení, přišel by prostějovský turnaj o obhájce loňského titulu.

Jenže se tak nestalo a Radek Štěpánek se s antukovým grandslamem rozloučil. Český tenista za necelé dvě hodiny s Gulbisem prohrál 3:6, 2:6 a 5:7.

Od příštího týdne tak bude Štěpánek na prostějovské antuce bojovat o svůj čtvrtý titul z Czech Open. Štěpánek uspěl v Prostějově v letech 2003, 2004 a loni.

Tři tituly má na svém kontě další český hráč Jan Hájek. Mezi oběma tenisty tak může vypuknout interní souboj o největšího prostějovského šampiona. „Chtěl bych se urvat na čele pelotonu," řekl před časem Štěpánek.

„Prostějov je pro mě radost a čest a snad další titul přidám," prohlásil.

Divoké karty

Pořadatelé pro Radka Štěpánka připravili jednu ze čtyř divokých karet. Tu druhou by si měl vyzvednout Španěl Tommy Robredo, jenž včera rovněž v Paříži vypadl, když nestačil na Johna Isnera z USA.

Třetí volná karta původně měla být pro Nizozemce Robina Haaseho, jenže ten teprve v sobotu dopoledne nastoupí k utkání třetího kola čtyřhry a jeho účast na Czech Open je tak značně nejistá.

Tenisový turnaj v Prostějově odstartuje nedělní kvalifikací, která bude dohrána v pondělí. Ten samý den se již rozběhne hlavní soutěž ve dvouhře. Finále je na programu v sobotu 7. června. Vstup je tradičně zdarma.

Lendlův program

Již nyní se Prostějov může těšit na návštěvu velké tenisové legendy. Na turnaj totiž od neděle do středy zavítá Ivan Lendl, který se zúčastní pondělního dětského dne, dále pak autogramiády a měl by rovněž absolvovat například i trénink s domácím talentem Jiřím Veselým, který bude letos obhajovat loňskou účast ve finále. 

SOUVISEJÍCÍ

Snad bude český hráč ve finále, přeje si ředitelka Czech Open Černošková

Největší atrakcí prostějovského Czech Open bude Ivan Lendl