VK Prostějov hlásí řadu změn. Největší posilou by mohla být Adéla Stavinohová, která na pozici libera nahradí Terezu Slavíkovou, jež míří do Šternberku.

„Když Adéla přecházela mezi ženy, nejprve působila rok v Přerově a poté se rozhodla přestoupit do Olympu Praha, kde v hodně nízkém věku získávala cenné extraligové zkušenosti v dospělé kategorii. V minulé sezóně je zúročila během působení v silné Olomouci a teď se vrací k nám, za což jsme rádi,“ uvedl Miroslav Čada na klubovém webu. „Věříme, že v důvěrně známém prostředí se jí bude dařit.“

Novou tváří pak v Prostějově bude blokařka Michaela Jurčíková. Volejbalistka se zkušenostmi ze zahraničí působila naposledy ve Frýdku-Místku. V hanáckém klubu má nahradit Nikolu Stümpelovou.

Z frýdecko-místeckého klubu navíc přichází i smečařka Tereza Pluhařová, odchovankyně Olympu. Ta se bude snažit zastoupit Lucii Novou, která se stejně jako Stümpelová stěhuje do Olomouce.

„V osobě Míši Jurčíkové jsme do našeho mladého kolektivu získali potřebnou zkušenost i kvalitu. Hrávala v cizině, má něco za sebou a na bloku by se měla stát tahounkou družstva. Terka Pluhařová pro změnu představuje dravou energii s potenciálem dalšího zlepšování, stejně jako Míša patřila ve Frýdku k nejlepším hráčkám,“ konstatoval Čada.

ODCHOD DO ARMÁDY

V kolonce odchody bude figurovat i jméno Gabriely Kozmík, která se rozhodla ukončit svoji bohatou kariérou. Dál už nebude „bojovat“ pod vysokou sítí, ale v armádě.

„Gabika se stala vojačkou z povolání, což bylo po volejbalové dráze její přání. V našem klubu strávila během dvou angažmá dohromady sedm let, čímž se stala jednou z nejdéle působících žen ve VK. Proto jí patří velký dík i za to, že nám loňským návratem pomohla v personální nouzi na středu sítě,“ řekl na adresu slovenské hráčky Miroslav Čada.

Vedení VK Prostějov dále oznámilo, že ze stávájícího kádru zůstávají smečařka Aneta Weidenthalerová, nahrávačka Klára Dvořáčková i univerzálka Tereza Baláková.