„Neskutečná síla,“ ulevil si na pozápasové tiskovce trenér Prostějova Miroslav Čada. Své svěřenky ale mohl domácí kouč pochválit. „Hodnotím to pozitivně. Byli jsme vyrovnaným soupeřem na přihrávce a na podání, ale velká síla soupeře na bloku nám moc šancí nedávala. Hlavně zásluhou Pereirové a Rahimové,“ připomněl největší hvězdy soupeře Čada.

Prostějovské volejbalistky využily v úvodu utkání rozkoukávání se ze strany soupeře a po celou dobu první sady měly bodově mírně navrch. Domácí hráčky poté zvládly i koncovku a hned první setbol využila přesnou smečí Herelová.

Mezi první a druhou sadou tak musel belgický kouč Fenerbahçe Jan De Brandt své hráčky pořádně probrat. „Udělali jsme mnoho osobních chyb. Nedařilo se nám na podání, které často končilo v autu. Neudělali jsme v prvním setu ani jeden blok a to je přitom naše nejsilnější zbraň,“ divil se trenér Fenerbahçe.

V dalších dvou sadách se už ale naplno ukazovala síla tureckého mistra, jenž vyhrál druhý set o jedenáct a třetí o šest bodů. „Ty dva sety jsme hledali, jak bránit soupeře. Buď to zaútočili tvrdě, nebo udělali ulívku,“ komentoval dominanci vítěze Ligy Mistryň z roku 2012 domácí kouč Miroslav Čada.

Ve čtvrté sadě už však domácí družstvo účinnou protihru našlo a dokázalo s Fenerbahçe opět držet krok. Od stavu 13:13 sice hostující tým dokázal udělat čtyřbodovou sérii, ale stejně po svém timeoutu zareagovaly i domácí volejbalistky.
Prostějov se poté dostal do vedení 21:19 a tiebreak, tedy rozhodující pátý set, nebyl daleko. Jenže v následující výměně se domácí hráčky dotkly sítě a následovala šestibodová série Fenerbahçe. Turecký tým tak ovládl čtvrtý set 25:19 a celkové vyhrál utkání 3:1.

Domácí hráčky po zápase nejvíce mrzelo právě takzvané sako v koncovce čtvrté sady.

„Byli jsme velice blízko tiebreaku. Ubránili jsme se proti Natalii Perreirové, ala pak přišel ten dotek sítě. Proti takovému týmu musíte využít každou šanci. Pokud jedinou nevyužijete, soupeř pak už další nepřipustí a ten set dohraje,“ smutnila kapitánka domácích Kathleen Weissová.

Dalším soupeřem Prostějova v Lize Mistryň bude po novém roce italské Conegliano. Ještě předtím se ale prostějovské volejbalistky těší na tradiční hanácké derby proti UP Olomouc, které se odehraje v sobotu v Prostějově.

VK Prostějov – Fenerbahçe Istanbul 1:3

Sety: 25:20, 14:25, 19:25, 21:25. Rozhodčí: Isajlovič (Rak.), Sokolová (Pol.) Diváci: 1300.

Prostějov: Emontsová, Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, Weissová, libero Kovářová. Střídala: Nová. Trenér: Miroslav Čada.
Fenerbahçe: Tomkomová, Pereirová, Toksoyová, Rahimová, Jerkovová, Erdemová, libero Dalbelerová. Střídaly: Uslupehlivanová, Akinová, Babatová, Cakirogluová. Trenér: Jan De Brandt.