Nejvýše nasazeným hráčem turnaje je pětadvacetiletý Slovák Marek Semjan. Hráč třetí stovky světového žebříčku v Prostějově umí zahrát. Urostlý hráč o tom přesvědčil v loňském roce, kdy z challengeru UniCredit Czech Open senzačně vyřadil Španěla Fernanda Verdaska. V letošním ročníku skončil ve druhém kole na raketě dalšího Španěla Alberta Montaňése.

Roli turnajové dvojky bude plnit tenista, který je v Prostějově rovněž jako doma. U Jaroslava Pospíšila to však platí doslova. Dvaatřicetiletý tenista si na důvěrně známých kurtech bude chtít vylepšit své žebříčkové postavení, které momentálně ukazuje 303. místo. Prostějovský rodák se už letos na domácím turnaji objevil. Bývalý 103. hráč světa prošel kvalifikací challengeru Czech Open, do hlavní soutěže jej však nepustily zdravotní problémy.

Třetím nejvýše nasazeným hráčem je další člen klubu TK Agrofert Prostějov Michal Konečný. Ten si minulý týden na challengeru ve slovinské Portoroži připsal překvapivý postup do čtvrtfinále a svoji formu bude chtít prodat i na Prostějov Open.

Na prostějovské antuce se ukáže i loňský vítěz ve čtyřhře Adam Pavlásek. Bývalý přítel Petry Kvitové by měl zastávat roli turnajové čtverky.

Turnaj bude vrcholit finálovým zápasem, který je na programu v neděli, vstup do areálu Za Kosteleckou ulicí je tradičně zdarma.