Prostějovskou stáj posílili mladíci Vladimír Mikšaník a Matouš Měšťan. Novým kapitánem se stane Denis Rugovac. Z loňské úspěšné sestavy pokračují Tomáš Bárta, Luděk Lichnovský, Daniel Babor, Karel Tyrpekl, Marek Dolníček a úřadující mistr Evropy a čtvrtý z mistrovství světa v bodovačce Wojciech Pszczolarski.

„Nebude lehké navázat na úspěchy loňské sezony. Tomáš Bárta vyhrál nováčka roku v českém poháru na silnici, nyní už bývalý závodník Karel Hník vyhrál pohár v Ostravě a dařilo se i na mezinárodní scéně, kde například Karel Tyrpekl obsadil druhé místo v závodě Visegradské 4. Budeme se samozřejmě snažit na úspěchy navázat, prioritou na domácí scéně pro nás bude ŠKODA CUP, který startuje už tuto neděli a určitě o sobě opět chceme dát vědět i v mezinárodní konkurenci,“ prohlásil na tiskové konferenci sportovní ředitel Tomáš Konečný.

„Přesto, že je tým velmi mladý, má velký potenciál. Na roviny tu máme hned několik závodníků, třeba Babora, Lichnovského, Pszczolarského, ve zvlněném terénu zvládne v závěru zaspurtovat Bárta. Na náročnější trasy tu je Tyrpekl, takže ambice, zejména v kategorii do 23 let, nemusíme mít malé,“ charakterizoval tým Konečný.

„Máme v kalendáři celou řadu kvalitních zahraničních závodů, ať už to jsou třeba podniky v Polsku, nebo závod kategorie UCI 2.1 v Estonsku. Vedle silnice se ale samozřejmě věnujeme také dráze, kde máme nemalé ambice. Jako tým v současné době u nás nemáme ve vytrvalostních disciplínách konkurenci, ale s tím se nechceme spokojit a postupně se chceme prosazovat i na mezinárodních mítincích,“ nastínil plány sportovní ředitel Michal Mráček.

První závody čekají prostějovské cyklisty už o víkendu na Velké ceně Hlohovce. V neděli se jede česká jarní klasika  Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš.