„Ať je nám, kolik chce, v každém dítě zůstává. A vidět úsměvy na dětských tvářích, tomu se máloco vyrovná. Rád jsem si to společně s nimi užil,“ prozradil Radek Štěpánek, který během dopoledne dokázal roztančit nejen svůj tým složený ze soutěžících z dětského domova.

„Akci podporujeme už několik let a budeme ji podporovat i nadále. Objeví se tady nejen děti, ale i sportovci, kteří byli úspěšní ve světě,“ zmínil na úvod primátor Prostějova František Jura.

V několika dovednostních disciplínách si to pak na palubovce rozdaly týmy dětského domova, základních škol Jana Železného, Dr. Horáka, Valenty a Melantrichova.

V akci byly koloběžky, tenisáky, kopačáky, puzzle a další záludnosti. Vítězem se tentokrát staly děti ze Základní školy Melantrichova pod patronátem tenisty Jiřího Nováka.

Medaile, dárky nebo třeba svítící čertovské rohy a mikulášské masky si však odnesly i další děti, které z tribun prostějovské haly povzbuzovaly stovky spolužáků. Ti tleskali také pěveckému vystoupení nebo umění handicapovaných borců na vozíčku.

Zdroj: Deník/Ivan Němeček

Finanční pomoc i krásné gesto

Symbolické šeky na dohromady sto tisíc korun od pořadatelů a partnerů akce, kterou zorganizovala agentura TK Plus, převzali zástupci dětských domovů v Prostějově a Plumlově, handicapovaných, a tří prostějovských základních škol.

Ta čtvrtá, Základní škola Jana Železného, jejíž patronkou nebyl nikdo jiný než Barbora Špotáková, se částky na 10 000 korun vzdala ve prospěch Dětského domova Plumlov a krásným gestem tak v závěru orámovala povedenou úterní akci.

„Jsem šťasten, že tradici, kterou jsme před několika lety započali, držíme a potkáváme se v adventním čase i s dětmi, které neprožívají šťastné životní osudy,“ řekl majitel pořádajícího TK Plus Miroslav Černošek.

Tomáš Hanousek po gólu na 2:1
Žene mě vpřed i vidina extraligy, říká Hanousek. V zápase se řídil radou od táty