Brnu jste nakonec nasázeli stovku. Utkání tedy hodnotíte i přes vlažný start pozitivně?

Druhá půlka byla lepší než první a nastřílet sto bodů je vždycky super vizitka ofenzivy. Samozřejmě to ze začátku nebylo tak slavné, ale postupně jsme se dostávali do patřičných obrátek.

Zatím se vám většinou daří až ve druhé polovině zápasu. Je to sílou hráčů z lavičky?

Docela rotujeme, naše silná lavička je rozhodně velkou výhodou. Navíc nám v poločase trenér vždycky říká, co je špatně a my se toho držíme. Druhá polovina potom vždycky vypadá lépe.

Jako mladý hráč dostáváte zatím dost času na palubovce. Jste s tím spokojen?

To je super. Já jsem do toho šel s tím, že za každou minutu budu strašně rád. Ale zatím to vypadá skvěle, trenér mi docela věří a dává mi hodně minut. Až možná nad poměry vzhledem k mému věku. Je to skvělé.

V základní skupině poháru EuroChallenge Cupu nastoupíte proti klubům z Německa, Chorvatska i Slovinska. Jak se těšíte na toto měření sil?

Jsou to silné týmy, které přivedeme na české území. Bude tady k vidění evropský basketbal, takže uvidíme, jak se toho zhostíme a jak jim budeme konkurovat.

Nakonec se vám vyhla Gran Canaria, která uspěla proti KK Zagreb. Nemrzí vás, že nepoměříte síly se zástupcem španělské ACB ligy?

Myslím, že to zase takové zklamání není. Zagreb je taky kvalitní celek, takže to není tak podstatné.

Vypadá to, že české lize budete kralovat. Takže až v EuroChallenge přijdou opravdu těžké prověrky?

Uvidíme, jestli budeme kralovat. Zatím máme dvě vítězství, takže jsme dobře nastartovali sezonu a uvidí se, jak nám to půjde dál.

MIROSLAV MAZAL