Oba finalisté se na postup nadřeli v dlouhých třísetových bitvách. Munar, který si v kariéře zahrál i čtyřhru v páru s Rafaelem Nadalem, v semifinále proti Melzerovi prohrál první set, ale ve zbytku utkání byl jasně lepší.

„Finále challengerů jsem hrál už dvakrát. Nicméně když jsem přijel, mojí jedinou ambicí bylo hrát dobře. Je to pro mě zatím fantastický týden," podělil se svými dojmy po postupu do finále Munar.

Do druhého semifinále vstupoval jako favorit Španěl Garcia-Lopez, nasazená jednička turnaje a vítěz pěti turnajů na okruhu ATP. Srb Laslo Djere ale ukázal, že mu prostějovská antuka svědčí a vyhrál první set v dramatickém tiebreaku.

Druhou sadu vyhrál Garcia Lopez 6:3 a definitivní rozuzlení přinesl až tiebraku třetího setu. Ten nakonec zvládl Djere v poměru 7:4.

„První a druhý set jsme hráli na vysoké úrovni. Bylo důležité se udržet v dlouhých výměnách a v těch klíčových momentech jsem byl lepší,“ prozradil srbský tenista v rozhovoru pro Českou televizi.

Šance ve finále proti dalšímu Španělovi Munarovi pak Djere odhaduje vyrovnaně.

„Nikdy jsem ho nepotkal, ale mnohokrát jsem ho tu viděl hrát. Je pode mnou v žebříčku, má dobrou kondici a hraje teď nejlepší tenis ve svém životě. Ale já tady taky hraju velmi dobře. Podmínky v Prostějově mi sedí,“ pochvaluje si Djere, který před třemi lety na Hané podlehl ve finále Jiřímu Veselému.

Profily finalistů

Jaume Munar
Narozen: 5. 5. 1997 v Santanyi (Španělsko)
Výška: 183 cm
Váha: 78 kg
Držení rakety: pravá ruka
Žebříček ATP: 155. místo
Nejvyšší umístění: 155. (21. 5.2018)
Letos ve dvouhře: 5-2

Laslo Djere
Narozen: 2. 6. 1995 v Sentě (Srbsko)
Výška: 185 cm
Váha 80 kg
Držení rakety: pravá ruka
Žebříček ATP: 101
Nejlepší umístění: 85 (15. 1. 2018)
Letos ve dvouhře: 6:8