Do moderní haly uprostřed historického města se první srpnový týden sjelo sto dvacet osm žen a sto třicet tři juniorek, druhý srpnový týden sem zavítalo sto čtyřicet sedm mužů a sto padesát pět juniorů ze všech koutů Evropy. Ve všech kategoriích nejvíce vyčnívaly výkony Italů, Rusů, Britů, Francouzů, Němců a Belgičanů, kteří se podělili o přední příčky jak v juniorských, tak v dospělých kategoriích.

Do výsledků však významně zasáhli i čeští sportovci. Nejméně se dařilo mužům, kteří obsadili až pětadvacáté místo. Mnohem lépe již na tom byly české juniorky, které byly o šest příček výše. Stejnou pozici si v konečných výsledcích družstev vybojovali junioři a ženy a to krásné patnácté místo. V těchto kategoriích závodili i prostějovští sourozenci Dominika Ponížilová a Daniel Ponížil, členové oddílu sportovní gymnastiky TJ Prostějov, svěřenci trenérů Veroniky Lukášové a Miloslava Musila.

Teprve šestnáctiletá Dominika Ponížilová reprezentovala družstvo žen společně s Anetou Holasovou, Kristýnou Brabcovou (obě TJ Bohemians Praha), Lucií Jiříkovou (Sokol Brno I.) a Sabinou Hálovou (Sokol Kampa Praha).

Mimo pěkného patnáctého místa v soutěži družstev si na své konto připsala osmnáctou pozici v celkovém pořadí víceboje (závodnice, které absolvovaly celý čtyřboj) a mezi ženami Evropy skončila čtrnáctá na přeskoku (od finále ji dělilo pouhých 0,36b).

Osmnáctiletý Daniel Ponížil reprezentoval družstvo juniorů (již potřetí a naposledy jako junior) s Ondřejem Kalným, Martinem Fialou (oba SK Hradčany Praha), Vojtěchem Šáchou (Sokol Brno I.) a Davidem Begou (TJ Sokol Kolín).

V závodě jednotlivců (který byl na rozdíl od dospělých kategorií oficiálním vyhlašovaným závodem) si Dan mezi 84 evropskými vícebojaři stoupl na osmnáctou příčku (mezi českými juniory a muži získal celkově nejvyšší bodové hodnocení). Mimo to se probojoval do finálového závodu na přeskoku a v konečném skóre obsadil úžasné sedmé místo.

Společně s ním se finále na přeskoku zúčastnil i Ondřej Kalný, který s vyšší obtížností skoků stanul těsně pod bednou.
Výkony sourozenců Ponížilových na tomto prestižním evropském šampionátů byly velmi kvalitní. Po krátkém letním volnu je i jejich trenéry čeká další náročná příprava. Na konci října odlétají oba do Doha v Kataru, kde proběhne Mistrovství světa ve sportovní gymnastice mužů a žen.